Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Pritarta siūlymui papildomai apmokestinti sunkvežimių dezinfekciją pasienyje

Vyriausybė pritarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) siūlymui įvesti papildomus mokesčius už sunkvežimių dezinfekavimą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Tą pirmadienį patvirtino Premjeras Algirdas Butkevičius ir VMVT direktorius Jonas Milius.

Nuo šiol sunkvežimių vairuotojai, vežantys krovinius iš Baltarusijos, turės papildomai sumokėti 25 litus už transporto priemonės dezinfekavimą. Tokios priemonės bus taikomos siekiant apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso. J. Milius teigė, jog ši rinkliava bus tol, kol nebus gautos lėšos iš Europos Sąjungos (ES) fondų.

„Mes turime praktiką tuo klausimu – prieš kelerius metus rinkliava buvo taikoma prieš snukio ir nagų ligą. (…) Iš viso mes tai taikėme jau apie dešimt kartų. Rugsėjo 9-10 d. renkasi nuolatinis ES komitetas ir spręs, ar suteikti papildomą finansavimą Lietuvai”, – sakė J. Milius.

VMVT direktorius neįvardijo tikslios sumos, kurios reikėtų iš ES fondų, tačiau pasakė, jog planuojama taikyti kompleksines priemones, kurios užkirstų kelią viruso patekimui į Lietuvos teritoriją.

Pasak J. Miliaus, šiuo metu lėšos, skirtos dezinfekcijai, yra pasibaigusios, VMVT naudos kitiems projektams skirtus pinigus, o šie bus grąžinti po papildomo mokesčio surinkimo. Papildomas mokestis turėtų būti pradėtas taikyti artimiausiomis dienomis.

—–

Kalbėk [email protected]

 

Kitos naujienos

Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift, pavadinęs šią muz...

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“