Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Profesorius Eugenijus Skerstonas: „namai yra mūsų gyvenimo intymi vieta”

Alytaus sinagogoje vyko susitikimas su profesoriumi, socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skerstonu. Jis atvyko pristatyti trijų tomų, trikalbės knygos-albumo „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimas“. Šiame jubiliejiniame albume autorius kviečia pasižvalgyti po išties paslaptingus, daug praėjusių laikmečių sukeltų žaizdų patyrusius, mums nepažįstamą praeitį menančius objektus šiandien, tiesa, neužmirštant įvertinti aukščiausio profesinio lygio restauratorių, interjero dekoratorių išskirtinį talentą bei atliktus „išgydymo“ darbus.

Alytaus sinagogoje vyko susitikimas su profesoriumi, socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skerstonu (nuotraukų autorius Augis Narmontas)

Eugenijus Skerstonas lankėsi ir radijo stoties „FM99 studijoje, kartu su juo svečiavosi fotografas Augis Normantas. Pašnekovus kalbino Liudas Ramanauskas. Pasiklausykite.

Kaip sako dr. E. Skerstonas: „namai yra mūsų gyvenimo intymi vieta, kurioje praleidžiame daugiausiai laiko, todėl ji turi ir tikti, ir patikti žmogui. Namai turi dvi funkcijas. Viena, kad viskas funkcionuotų ir veiktų. Būtų patogu ir racionalu gyventi. Antra, yra estetinė dalis. Namuose turi būti gera gyventi, juose turime komfortiškai bei jaukiai jaustis. Visi mes skirtingai suvokiame savo gyvenamą aplinką, todėl visiems reikia skirtingos puošybos”.

Eugenijus Skerstonas yra ne tik žinomas socialinių mokslų daktaras, bet ir gyvensenos kultūros ekspertas. Jis gimė 1958 m. Telšiuose, studijavo ekonomiką Vilniaus universitete. E. Skerstonas dėstė tame pačiame universitete ir 1990 m. apgynė savo disertaciją. Eugenijus Skerstonas ne tik mokslininkas, bet ir populiarus viešųjų paskaitų lektorius, TV programų dalyvis, radijo laidų autorius, bendraautorius ir vedėjas. Jo aistra gyvensenos kultūrai leido jam sukurti net devynias knygas šia tema.

Už savo indėlį į kultūrą 2018 m. gegužės mėn. Eugenijus Skerstonas buvo apdovanotas Prancūzijos kultūros ministerijos Meno ir literatūros riterio ordinu. Nuo 2015 m. Eugenijus Skerstonas dėsto kolegijoje, specializuodamasis mados ir interjero srityse. Jis yra ne tik gyvensenos kultūros ekspertas, bet ir neįkainojamas Lietuvos kultūros ambasadorius pasaulyje.

Privačių Vilniaus rezidencijų interjerai nuotraukose matomi tokie, kokie atrasti, esamos būklės (pranc. état des lieux) fotografavimo dieną ir fotografuoti nekeičiant jų apipavidalinimo, taip pat, netaikant jokių požiūrio į grožio ar jaukumo supratimą kriterijų – tai dokumentika, kurios nematomi veikėjai – savininkai, įgyvendino savaip pajaustą gyvenamosios aplinkos estetizavimo poreikį, vadovaudamiesi savąja nuojauta arba nuovoka, kultūriniu išsilavinimu, jai suteikė savaip suprasto meniškumo, romantiškumo, modernumo ir, žinoma, funkcionalumo.

Jubiliejiniame albume autorius kviečia pasižvalgyti po išties paslaptingus, mums nepažįstamą praeitį menančius objektus (nuotraukų autorius Augis Narmontas)

Fotografuoti, namuose esantys, objektai – ne autoriaus ar fotografo Augio Narmonto, bet jų savininkų gyvenamoji aplinka, kurią jie įrenginėjo ir puošė vadovaudamiesi savo supratimu, menine nuojauta arba nuovoka, taip pat pasinaudodami pakviestų profesionalių interjerų dekoratorių paslaugomis.

Trikalbė knyga-albumas „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimas“ (nuotraukų autorius Augis Narmontas)

Jubiliejiniame albume autorius kviečia pasižvalgyti po išties paslaptingus, daug praėjusių laikmečių sukeltų žaizdų patyrusius, mums nepažįstamą praeitį menančius objektus šiandien, tiesa, neužmirštant įvertinti aukščiausio profesinio lygio restauratorių, interjero dekoratorių išskirtinį talentą bei atliktus „išgydymo“ darbus.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...