Klausyti gyvai

18:15 - 21:00

Muzikinis kalendorius

Raitininkų seniūnijos krašto muziejus kviečia į protmūšį doc. dr. Sigitui Jegelevičiui atminti

Raitininkų seniūnija, Alytaus rajono viešosios bibliotekos Makniūnų ir Ryliškių filialai kartu su Raitininkų seniūnijos krašto muziejumi vasario 15 dieną (rytoj) 18 val. organizuoja protmūšį skirtą doc. dr. Sigitui Jegelevičiui atminti.

Sigitas Jegelevičius 

Istorikas Sigitas Jegelevičius gimė 1938 m. Vabalių kaime, Alytaus rajone. Mokėsi šio kaimo pradžios mokykloje, vėliau Nemunaičio septynmetėje mokykloje ir Alytaus 1- ojoje vidurinėje mokykloje. 1957 m. įstojo į Vilniaus universiteto istorijos fakultetą, iš kurio tikslingai išsiųstas į Maskvos valstybinį istorijos ir archyvistikos institutą. Doc. dr. Sigitas Jegelevičius buvo ilgametis Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas, istorikas, vienas iškiliausių archyvistikos ir Lietuvos archyvų istorijos specialistų, palikęs gilų pėdsaką ne tik Alytaus krašte, bet visoje Lietuvoje, už savo veiklą ne kartą apdovanotas. Deja, šių metų vasario 22 dieną, sukaks 10 metų kuomet gerbiamo Sigito Jegelevičiaus jau nėra kartu su mumis. 

Gintaras Jegelevičius

Apie organizuojamą protmūšį radijo eteryje kalbėjomės su Raitininkų seniūnijos krašto muziejaus steigėju ir protmūšio Sigitui Jegelevičiui atminti organizatoriumi Juozu Adomaičiu ir Lietuvos kariuomenės atsargos majoru, istoriku ir doc. dr. Sigito Jegelevičiaus sūnumi Gintaru Jegelevičiumi.

Juozas Adomaitis

Raitininkų seniūnija, Alytaus rajono viešosios bibliotekos Makniūnų ir Ryliškių filialai kartu su Raitininkų seniūnijos krašto muziejumi vasario 15 dieną 18 val. organizuoja protmūšį, kurio temos:

– apie Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

– apie Alytaus krašto istoriją ir geografiją

– kiti įvairūs klausimai apie Lietuvą ir pasaulį

Pabaigoje specialus BLITZ turnyras apie Europą, kurį parengė Alytaus Europe direct informacinis centras.

Žaidime gali dalyvauti 4-6 narių komandos (pageidautina, kad renginio metu dalyviai būtų pasipuošę Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai tinkamais akcentais).

Informacija ir registracija el.paštu: [email protected] arba telefonu: +370 623 11303

Renginys skirtas kraštiečiui doc. dr. Sigitui Jegelevičiui atminti.

Ilgametis Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas, doc. dr. Sigitas Jegelevičius (1938 m. sausio 10 d. g. Vabaliuose – 2014 m. vasario 22 d. Vilniuje) buvo istorikas, vienas iškiliausių archyvistikos ir Lietuvos archyvų istorijos specialistų, palikęs gilų pėdsaką ne tik Raitininkų seniūnijos krašte, bet visoje Lietuvoje, už savo veiklą ne kartą apdovanotas.

Renginio draugai: Alytaus rajono viešoji biblioteka, Alytaus turizmo informacijos centras, Europe Direct informacijos centras Alytuje, parduotuvių tinklas „Srovė“, Alytaus miesto bendruomenės centras, Makniūnų sodžiaus bendruomenė, Raitininkų kaimo bendruomenė ir radijo stotis FM99.

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas visuomenės informavimo tikslais.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...