Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Rajono meras linki pasidžiaugti savo valstybe, atsipalaiduoti ir nepamiršti atsakingo, pilietiško požiūrio

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vrubliauskas sakė, kad tikisi, jog Daugai nustebins savo šventę, bus ir delegacijų iš kitų savivaldybių ir netgi Latvijos.

Alytaus rajone ekonominė situacija atrodo neblogai, bet yra ir šiek tiek problemų: “Ekonomika pas mus kol kas tikrai neblogai atrodo, biudžetai vykdomi ir net viršijami, tuos pinigus skirstome socialinėms reikmėms. Aišku yra infliacijos problema ir tai neramina, nes reikia peržiūrėti sutartis, o tam reikalingi perskaičiavimai ir komisijos. O stichijos tiesiog ,,nunešė” kai kuriuos kelius ir su visais vamzdžiais, kai kur radom problemą, kad ne tik lietus, bet ir patvenkti upeliai pakenkė, nes užtvankos buvo pramuštos, nes kai kur yra ir saviveiklos. Tvarkom ir ieškom pagalbos.Kita problema tai kelių direkcijos keliai ir man atrodo, kad tai nevykusi reforma, nes problemų sprendimas labai pailgėjo.” sakė A. Vrubliauskas.

Daugų istorija yra labai susijusi su Mindaugo karūnavimo diena, ten buvo ir medžioklės dvaras bei kiti istoriniai objektai ir tokia tradicija švęsti Mindaugines Dauguose prigijo jau prieš daug metų. Bus amatai, parduodama rajono produkcija, bus skelbiamas rajono garbės pilietis.

Šventės metu vyks pramogos visai šeimai, atrakcionai vaikams,  meno kolektyvų koncertai,  pasirodymai, veiks amatų ir edukacijų kaimeliai, kulinarinio paveldo meistrai kvies vaišintis įvairiais gardumynais.

20 val.  prasidės oficialioji šventės dalis, sugiedosime Lietuvos himną. Meras Algirdas Vrubliauskas pasveikins šventės dalyvius ir visus rajono gyventojus. Iškilmingai bus įteiktos Alytaus rajono garbės piliečio regalijos. Šiais metais Alytaus rajono garbės piliečiu išrinktas  žinomas švie­suo­lis, įvai­rių pi­lie­ti­nių ini­cia­tyvų puo­se­lė­to­jas, so­cia­li­nių moks­lų daktaras Kazimieras Sventickas (po mirties).

Vakaro koncerte – estrados dainininkės Birutės Petrikytės dainos. Po jos scenoje pasirodys „MAMA“ apdovanojimuose metų atlikėjo, metų albumo ir metų koncertinio atlikėjo apdovanojimus gavęs Justinas Jarutis su grupe.

Nuo 18 val. Daugų miesto parke – amatų ir edukacijų kiemeliai

Rima Abeciūnė ves edukaciją „Augalo spaudas ant audinio skiautės“, Daugų Vlado Mirono gimnazija surengs „Pojūčių teatro“ pasirodymą. Alytaus rajono meno ir sporto mokykla pradžiugins mažuosius renginio dalyvius – pieš ant kūnų, darys trumpalaikes tatuiruotes. Vaikams pramogų yra paruošę ir Alytaus rajono Visuomenės sveikatos biuras.

Tradicinio vytelių pynimo mokys Rasa Aleksandravičienė. Rankų darbo žvakes, muilus, kitus rankdarbius mokysitės daryti, atėję į bendrijos „Viltis“ kiemelį. Nepraleiskite ir batų gaminimo pamokos!  Krokialaukio seniūnijos gyventojai Dalė ir Gediminas Paplauskai mokys, kaip pasigaminti nepaprastai smagią naminę avalynę. Punios seniūnijos atstovė Milda Amšiejienė surengs edukaciją „Bitininkystė ir vaško žvakių gamyba“. Taip pat veiks keramikos  gaminių paroda.

Kulinarinio paveldo vaišės

Alovės bendruomenės „Susiedai“ amatų kiemelis kvepės dzūkiškais blynais. Kiekvienas lankytojas galės išsikepti savo blyną, arba paskanauti jau pagamintų bulvinių,  grikinių, žirninių blynų. Dzūkiškas bandas keps Pivašiūnų amatų centro kiemelyje. Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“ virs tradicinę Šilaičių krašto sriubą, keps bandeles. Na, o asociacijos „Daugų kraštas“ nariai virs žuvienę. „Patinskų bitynas“ visiems siūlys paragauti šviežio medaus. Bus stiklinis aviliukas, ,,bičių televizorius“, kuriame telpa keli koriai su nedidele bičių šeima, tad lankytojai galės pamatyti bičių gyvenimą iš labai labi arti. 19 val. – Alytaus rajono meno kolektyvų koncertas „Namai, kur tebelaukia“

Koncertuos  Daugų vokalinis ansamblis „Vėrinys, Meno ir sporto mokyklos kvintetas, Kultūros centro vokalinis ansamblis. Šoks fantastiškas Butrimonių  šokių kolektyvas „Gojelis“. Ir, žinoma, – visi šventės dalyviai.


23 val. – fejerverkai!

Valstybės dieną švęsime garsiai, linksmai  ir kupini geriausių emocijų. Laukiame jūsų Alytaus rajone,  Dauguose, kurie  nuo 1384 m. minimi Kryžiuočių kronikose, mat pro čia kryžiuočiai žygiuodavo link Trakų ir Vilniaus.   Daugai nebuvo lengvas priešų grobis, juos gynė ir saugojo  įtvirtinto Lietuvos kunigaikščių medžioklės dvaro sienos. Spėjama, kad Vytauto Didžiojo valdymo  laikais (1392–1430 m.) pastatyta ir pirmoji Daugų bažnyčia.  1503 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras savo privilegijoje Daugus jau vadina miestu, o apie 1639 m. čia lankėsi karalius Vladislovas IV su žmona ir svita.

Per ateinančia šventę rajono meras linki pasidžiaugti savo valstybe, atsipalaiduoti ir nepamiršti atsakingo, pilietiško požiūrio.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...