Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Raudonojo kryžiaus“ savanorių Alytuje per pandemiją patrigubėjo

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šiuo pandeminiu savanorių pagalba kaip niekada svarbi, jie padeda įvairiose srityse, kur reikia papildomų rankų. Apie savanorystę FM99 kalbino Alytaus „Raudonojo kryžiaus“ sekretorę Aldoną Turauskytę.

„Raudonajam kryžiui“ karantino laikotarpis atnešė daug iššūkių, reikėjo padėti medikams, savanoriauti labai įvairiose vietose. Organizacijai pritrūko turimų savanorių, reikėjo prašyti miestiečių pagalbos, dėl to savanorių gretos padidėjo net tris kartus. „Raudonasis kryžius“ ne tik padeda žmonėms, bet ir vykdo kitas įvairias projektines ir svarbias veiklas, taip pat savanoriauja vakcinavimo ir testavimo centruose.

„Kadangi mes dirbame su krizės paliestais žmonėmis, dirbti nuotoliniu būdu negalime, šis laikotarpis buvo pilnas ir kitų iššūkių: reikėjo pagelbėti medikams ligoninėse, žmonės prarado darbus, tad jiems reikėjo padėti materialiai, maistu, kiti žmonės turėjo karantinuotis, todėl turėjome palikti jiems lauknešėlius prie durų, taigi darbo mums tikrai padaugėjo“, – pasakojo organizacijos sekretorė.

 A.Turauskytė taip pat paskatino verslo įmonių darbuotojus kartu savanoriauti vietoj išvykų ar kitokių užsiėmimų ir taip bent kartą išbandyti savanorystę. Savanoriais gali būti visi, nesvarbu, kokie žmonių gebėjimai, amžius ar profesija. Savanoriauti skatinama tose srityse, kurios žmogui įdomios, kam jie turi tinkamas savybes. Savanorystė gera tuomet, kai ji savanoriui maloni, kai žmogus nepavargsta, o jaučiasi atsigavęs. Taip pat galima tapti ir rezerviniu savanoriu, kuris padėtų, kai organizacijai prireiktų papildomos pagalbos. 

„Kadangi mūsų veiklų ratas yra labai platus, pradedant senolių priežiūra ir lankymu – čia laukiami savanoriai, kurie yra empatiški, kantrūs, labai dėmesingi, tokie žmonės pasirenka senelių lankymą, bet tai yra įsipareigojimas ilgesniam laikui, skatiname, kad savanoris bent pora valandų per savaitę skirtų senolių priežiūrai, bendravimui su jais. Taip pat mes turime slaugos programą, kartais slaugai taip pat prireikia savanorių (…) mes taip pat turime pasitikėjimo kabinetą, kuriame savanoriai dažniausiai atlieka maisto surinkimo, pakavimo ar budėjimo darbus.“, – apie įvairias galimas savanorystės veiklas pasakojo A.Turauskytė.

Kalbant apie skiepus, savanoriaujant Skiepų centre A.Turauskytė pastebi, kad žmonių būna daugiau, kai skiepijama „Pfizer“ vakcina. Žmonės išgąsdinti įvairių gandų, ateina gan mažai vyresnio amžiaus žmonių ir tų, kurie serga lėtinėmis ligomis. Ne itin aktyvūs ir abiturientai, tai viena iš didžiausių problemų. 

Savanorių saugumas taip pat vienas iš prioritetų – dauguma „Raudonojo kryžiaus“ savanorių jau pasiskiepiję, tai viena iš didžiausių jų atsakomybių: apsaugoti kitus ir rodyti pavyzdį. 

Susisiekti su „Raudonuoju kryžiumi“ galite ateidami į organizacijos būstinę (Ligoninės g. 3, J.Kunčino bibliotekos kieme), darbo dienomis taip pat galima skambinti telefonu – 8 315 51548.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...