Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Regionai siunčia žinią – duokite mums meškerę, o žuvį pasigausime patys

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) ragina centrinę valdžią imtis realių pokyčių mažinant didėjančią šalies regionų socialinę ir ekonominę atskirtį. Regionų bendruomenės norėtų didesnio savarankiškumo.  Konsultacijas su Vyriausybės nariais inicijavusios LSA direktorė Roma Žakaitienė teigia, kad nors lūkesčiai šalyje gerėja, situacija regionuose tik prastėja.

„Nepaisant augančios ekonomikos ir šalyje stiprėjančių optimistinių nuotaikų, situacija regionuose negerėja. Atvirkščiai, čia ir toliau auga socialinė bei ekonominė atskirtis, o viltį praradę jauni žmonės renkasi emigraciją“, – sako R. Žakaitienė. Ji pridūrė, kad, mažėjant dirbančių žmonių gretoms, vis sunkiau prisivilioti verslą, o nesant patrauklių darbo vietų, neįmanoma išlaikyti ar susigrąžinti emigrantus. Be to, artėjant prie Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramos pabaigos verslo investicijų klausimas regionams taps dar aktualesnis. Apie tai ir bus diskutuojama su Vyriausybės nariais.

malinauskas
LSA prezidentas Ričardas Malinauskas (FM99 nuotr.)

Pasak LSA prezidento Ričardo Malinausko, vienas pagrindinių klausimų, kuris bus keliamas susitikimuose su Vyriausybe, tai sprendimai, leisiantys stiprinti savivaldybių savarankiškumą bei mažinti jų priklausomybę nuo valstybės biudžeto. „Regionuose papildomai surenkamos pajamos į jų biudžetą nepatenka – keliauja į valstybės biudžetą ir perskirstytos grįžta kaip „pašalpos“ toms savivaldybėms, kurioms labiausiai trūksta lėšų. Jei finansinis prieaugis liktų savivaldybėms, jos būtų žymiai labiau motyvuotos kuo daugiau užsidirbti pačios ir ieškotų būdų, kaip skatinti vietos žmonių verslumą, gerinti verslo aplinką, pritraukti daugiau privačių investicijų“, – pabrėžia R. Malinauskas.

„Didėjanti atskirtis tarp didmiesčių ir regionų akivaizdi, todėl laukti ilgiau nebegalima. Regionai iš centrinės valdžios neprašo daugiau pašalpų, bet nori tvarių sprendimų, kurie įgalintų juos pačius išspręsti didėjančias problemas. Regionų bendruomenių siunčiama žinia yra paprasta – duokite mums meškerę, priimkite būtinus sprendimus, o žuvį pasigausime patys“, – sako LSA direktorė Roma Žakaitienė.

Pirmieji susitikimai su Ministrų kabineto nariais surengti praėjusią savaitę. Susitikimai bus tęsiami šią bei kitą savaites. Dėl prioritetinių darbų stiprinant šalies regionų politiką susitikti ir pasitarti planuojama su dešimties ministerijų vadovais. Vasarį numatytas ir susitikimas su Premjeru Sauliumi Skverneliu.

 

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...