Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Premjeras A.Butkevičius pripažino D. Grybauskaitės pergalę

20140525_173121

Algirdas Butkevičius pripažino ir pasveikino  Dalią Grybauskaitę su perrinkimu antrajai kadencijai. Pagal išankstinius Vyriausiosios rinkimų komisijos turimus Prezidento rinkimų rezultatus, pirmauja dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Jai savo balsus skyrė 56,15%  proc.  rinkėjų.

Jos antrojo Prezidento rinkimų turo varžovas – Socialdemokratų partijos iškeltas europarlamentaras Zigmantas Balčytis – pelnė 41,91% proc. savo pilietinę valią pareiškusių rinkėjų paramą.

Per pakartotinį balsavimą išrinktas bus kandidatas, pelnęs daugiau rinkėjų balsų. Galutinius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus Vyriausioji rinkimų komisija turi paskelbti per savaitę.

—–

Kas taps Lietuvos Respublikos prezidentu Dalia Grybauskaitė ar Zigmantas Balčytis? Šiandien 21 ES šalyje vyko ir rinkimai į Europos Parlamentą. VRK sprendimu, rinkimų apylinkės pirmiausia skaičiuos prezidento rinkimų rezultatus.

 Pietų Lietuvoje išankstiniais duomenimis rinkimų rezultatai palankūs  šiandieniniai Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Premjeras

Šiandien Prezidento rinkimų antrojo turo ir Europos Parlamento rinkimų vakarą, iki 22 val. užfiksuoti 103 galimi rinkimų pažeidimai. Per išankstinį balsavimą ir balsavimą namuose užfiksuoti 84 galimi pažeidimai, o pirmajame Prezidento rinkimų ture užfiksuotas 101 galimas pažeidimas, teigia „Baltųjų pirštinių” atstovai.

Nuo Deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų pasirašymo dienos – balandžio 11-osios – iš viso užfiksuoti 288 galimi Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų pažeidimai. Daugiausiai užfiksuotų galimų pažeidimų – 152 – gauta dėl įvairios neleistinos agitacijos.

Tačiau buvo užfiksuota ir galimų šiurkščių pažeidimų, tokių kaip rinkėjų balsų pirkimas, pavežimas ar agitavimas rinkimų dieną. Atsirado ir naujos tendencijos – nereglamentuoti agitacijos skleidimo būdai socialiniuose tinkluose.

 ————–

19 val. duomenimis rinkėjų aktyvumas Alytaus rajone – š36,20%, Druskininkuose – 39,2%, Lazdijuose – 32. 81%, Varėnoje – 35,16%, Alytaus mieste -36,45%, gavus duomenis iš trečdalio rinkimų apylinkių

Šalies aktyvumas – 37,40%, gavus rezultatus iš 1500 apylinkių. Pirmojo turo rinkėjų aktyvumas siekė 43,53 %. Tiesa, išankstinis balsavimas buvo aktyvesnis, nei pirmame rinkimų ture.

———————-

RINKIMAI UKRAINOJE. Šokolado magnatas Petro Porošenka gavo absoliučią daugumą jau pirmajame rate ir buvo išrinktas šalies prezidentu.Už 48 metų provakarietišką P.Porošenką balsavo 55,9 proc. rinkėjų – daug daugiau nei už antroje vietoje likusią buvusią premjerę Juliją Tymošenko, kuri gavo 12,9 proc. balsų.Jei šias prognozes pirmadienį patvirtins rezultatai, antrojo rinkimų rato kitą mėnesį nereikės.

*******

Vyriausioji rinkimų komisija užfiksavo precedento neturintį rinkimų agitacijos taisyklių pažeidimą, kai šeštadienį po vidurnakčio „Lietuvos ryto” televizija pradėjo transliuoti agitacinių elementų turinčios laidos „Nuoga tiesa” (ved. Rūta Janutienė) įrašą.

Sekmadienį spaudos konferencijos metu VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė, kad komisija dėl šio atvejo sulaukė itin daug besiskundžiančių rinkėjų skambučių ir elektroninių pranešimų.

„Kreipėmės į televiziją, transliacija buvo nutraukta, bet 30 ar 40 min. transliacija vis dėl to vyko. Televizijos vadovybė paaiškinimų kol kas nepateikė.

Televizijai gresia administracinė bauda nuo 10 iki 50 tūkstančių litų

 Šiandien iki 15 val. policija skelbia gavusi 40 pranešimų apie galimus pažeidimus, ikiteisminių tyrimų nepradėta. Šiandien gauti 24 gyventojų pranešimai, 16 pranešimų buvo gauta anksčiau.Daugiausiai rinkėjai skundėsi dėl neleistinos agitacijos. Pranešimai gauti iš Druskininkų, Marijampolės, Trakų, Panevėžio, Kupiškio, Vilniaus, Jurbarko, Kauno, Raseinių, Visagino, Plungės miestų.

 ——-

Šiandien Lietuvoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą. 14 valandos duomenimis rinkėjų aktyvumas siekia 23,40 % , pirmame ture jis buvo 26.96%. Keliais procentais aktyvumas mažesnis ir visose Pietų Lietuvos savivaldybėse.

14 val duomenimis Alytuje balsavo 22,37% (I ture – 27%) rinkėjų, Alytaus rajone – 20.75% (24%),  Druskininkuose – 25.11% (28.24%), Lazdijuose – 20,41% (23.52%) , Varėnoje – 23.17% (26.32%) proc.

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos Nr.2 pirmininkas Albertas Sabestinas, smulkių pažeidimų užfiksuota –  prie Alytaus sporto ir rekreacijos centro buvo pastebėtas netinkamoje vietoje kabėjęs rinkimų plakatas.

Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Nijolė Vagnorienė minėjo, kad yra ir interneto ryšio trukdžių.

Rinkimai20140525_173111Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės” savanoriai, stebintys sekmadienį vykstančius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus visoje Lietuvoje, praneša iki 15.00 val. užfiksavę 58 galimus rinkimų pažeidimai.Užfiksuoti keli atvejai apie galimus rinkėjų balsų pirkimus.

 ——–

10 valandos duomenimis – Alytuje balsavo 7,17 proc. rinkėjų, Alytaus rajone – 5.94 proc.,  Druskininkuose – 8,39proc. , Lazdijuose – 6,72 proc. , Varėnoje – 7,52 proc. bendras rinkėjų aktyvumas siekia 7,4 proc. Tai prktiškai tiek pat kiek pirmame  prezidento rinkimų ture.

 

 

 

Kitos naujienos

Žinai informaciją...

Pietų Lietuvoje prie Druskininkų esantis Raigardo pasienio punktas su Baltarusija bus uždarytas nuo kovo....

Knygų mugė 2024-ieji jau čia pat! FM99 kalbame su rašytoja, vertėja, dėstytoja Irena Buivydaite, ...

Grupės „Biplan“ muzikantai jau džiaugiasi į Lietuvą atkeliavusiomis naujomis vinilo plokštelėmis. Minint ...