Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Scanorama“ atvyksta į Alytų: Kanų favoritas, naujausias Tildos Swinton vaidmuo ir neprilygstamas prancūziškas humoras

Lapkričio 14–19 dienomis 21-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ atkeliauja į Alytų. Festivalio programą atvers Kanų kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanota prancūzų režisieriaus Trano Anh Hungo juosta „Gurmaniška aistra“ su įsimintinu aktorių Juliette Binoche ir Benoît Magimelio duetu.    

Apie tai FM99 eteryje kalbame su „Scanoramos” festivalio programos sudarytoju Dmitrijumi Gluščevskiu ir Simona Butrimiene – kino teatro „Dainava” direktore.

S. Butrimienė

„Alytuje jau trejus metus praleidžiame vasaros atostogas su naujausiais europietiškais filmais ir kino stovykla jaunimui. Džiaugiuosi, kad kultūriniu rudens akcentu taps pagrindinė festivalio programa, kurioje kiekvienas žiūrovas atras jam artimą filmą. Norėčiau palinkėti, kad susitikimus su filmais kino salėje pratęstų pokalbiai apie kiną ir jo kuriamus pasaulius už jos ribų“, – teigia kino festivalio „Scanorama“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Šiais metais festivalį Alytuje atvers prancūzų režisieriaus Trano Anh Hungo juosta „Gurmaniška aistra“ su įsimintinu aktorių Juliette Binoche ir Benoît Magimelio duetu, įvertinta už geriausią režisūrą Kanų kino festivalyje. Pasak Gražinos Arlickaitės, jį privalu pamatyti kiekvienam gyvenimo ir kino gurmanui. Vizualiai įspūdingomis kulinarijos meno metaforomis pasakojama jausmų istorija nuo pirmos iki paskutinės akimirkos prikausto dėmesį ir elegantiškai nusilenkia geriausioms prancūzų kultūros tradicijoms.

Britų režisierės Joannos Hogg juosta „Amžinoji dukra“ žada išskirtinę dovaną vienos garsiausių ir įdomiausių Europos aktorių Tildos Swinton gerbėjams – paslaptingoje ir subtilioje juostoje ji atskleidžia vaidybos meno meistrystę, atlikdama iš karto du, motinos ir dukters, vaidmenis. Filmas buvo pristatytas Venecijos, Toronto ir Geteborgo kino festivaliuose.

Nuobodžiauti neleis naujausia prancūzų režisieriaus Quentino Dupieux komedija „Janikas“, Lokarno kino festivalyje pripažinta geriausiu europietišku filmu. Vengrų ir libaniečių kilmės austrų režisieriaus Patrico Chihos „Žvėris džiuglėse“ pakvies į siautulingą naktinio gyvenimo sūkurį, pasakojantį apie jausmų svaigulį ir apsėdimą.

Festivalio organizatoriai nepamiršo ir jauniausių festivalio žiūrovų – jų lauks prancūzų režisieriaus Benoît Chieux animacinė juosta „Sirokas ir Vėjų karalystė“, pakviesiantis nusikelti į kerintį knygų ir vaizduotės pasaulį.

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Alytuje vyks lapkričio 14 – 19 dienomis.

Alytaus kino teatro „Dainava“ informacija

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...