Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Prasidėjo išankstinis balsavimas. Pirmiausiai bus skaičiuojami prezidento rinkimų balsai, sako VRK pirmininkas Z. Vaigauskas

Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose. Balsuoti iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture bei Europos Parlamento rinkimuose galima bet kurioje savivaldybėje nuo 8 iki 20 valandos. Išankstinis balsavimas tokiomis pačiomis valandomis vyks ir rytoj. Kaip radijo stočiai FM99 sakė  Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, sekmadienį pirmiausiai bus skaičiuojami prezidento rinkimų balsai:

Prasidejo isankstinis balsavimas. Pirmiausiai bus skaiciuojami prezidento rinkimu balsai, sako VRK pirmininkas Z. VaigauskasFM99 (2)Balsuoti iš anksto gali visi asmenys, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Su savimi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, pageidautina, bet nebūtina, rinkėjo kortelę. Savivaldybės rinkimų komisija gali šią kortelę atspausdinti iš naujo.

Taip pat šiandien prasideda ir iki penktadienio truks balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu sudaromos sąlygos rinkėjams, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose; atliekantys karo tarnybą; esantys laisvės atėmimo įstaigose.

Europos Parlamento rinkimuose dalyvauja devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 europarlamentarų.

Prezidento rinkimų antrajame ture rungiasi su pirmajame daugiausiai balsų surinkę kandidatai – socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis ir antros kadencijos siekianti dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...