Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Atsisveikinimas Alytuje su Maestro Pranu Stepanovu trečiadienį (atnaujinta)

Atsisveikinimas su Maestro:

Šventos mišios Alytuje, Šv Kazimiero bažnyčioje,  trečiadienį, 18 val. Po mišių „Svajonės” orkestras gros Maestro atminimui…

Vilniuje – trečiadienį nuo 13 val. ritualinių paslaugų namuose „Michailas ir Ko” (Antakalnio g. 124, Vilniuje).  Laidotuvės ketvirtadienį 14 val.  Amžino poilsio Maestro atguls Liepynės kapinėse, Vilniuje, Žirnių g. 28.

Gegužės 11 d. muzikos pasaulį ir jaunimo orkestrą „Svajonė“ amžiams paliko Mokytojas Pranas Stepanovas. Alytaus muzikos mokyklos orkestras neteko dirigento ir puikaus Mokytojo, Mokytojo iš didžiosios raidės.

Dar visai neseniai viešėdamas FM99 studijoje Maestro sakė: „man patinka gyventi, patinka, mylėti,  kurti, vaikščioti po mišką“.

Pranas Stepanovas  apie „Svajonę“:

„Šis orkestras yra kaip kamanė, kurios skridimo logiškai paaiškinti neįmanoma, nes pagal fizikos dėsnius kamanės kūnas per sunkus jos gležniems sparnams. Kamanė skraido todėl, kad to dėsnio nežino, taip pat kaip ir „Svajonė“. Labai didelis dalykas turėti muzikinį pasaulį, kuriame jautiesi jaukiai.“ 

Pranas-Stepanovas
Maestro Pranas Stepanovas (1946-2015)

Netekome talentingo muziko, profesionalaus dirigento, pasiaukojančio Mokytojo…

Pranas Stepanovas, ilgametis Lietuvos kamerinio orkestro direktorius, prestižinių konkursų žiuri narys, Dainų švenčių vyriausiasis dirigentas, 1998 m. Lietuvos Metų Mokytojas, nuo 2011 metų dirbo Alytaus muzikos mokykloje smuiko mokytoju ir „Svajonės“ dirigentu.

Prano Stepanovo talentas vedė orkestrą į tarptautines scenas – koncertuota Lenkijoje Olštyno filharmonijoje, Gdansko ir Gdynės teatruose, Pelplino katedroje, o 2015 m. „Svajonė“ vėl pakviesta koncertiniam turui Didžiojoje Britanijoje.

Maestro talento dėka „Svajonė“ puikiai skambėjo ten, kur vaikų orkestras sunkiai įsivaizduojamas – Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatro atidaryme atlikta programa su solistu, profesoriumi, Nacionalinės premijos laureatu Virgilijumi Noreika ir tarptautiniu jungtiniu choru. 2014 m. įrašyta „Svajonės“ orkestro kompaktinė plokštelė. Didžiąją dalį orkestro repertuaro kūrinių Pranas Stepanovas specialiai aranžavo “Svajonei”.

Liko daugybė pradėtų, įpusėtų, suplanuotų darbų… daugybė kūrinių ir koncertų programų sukosi Maestro galvoje… Liko begalinė meilė muzikai ir žmonėms, mokiniams, kuriuos išraiškingu batutos mostu vedė į Muzikos ir Grožio pasaulį, pagarba profesionalumui ir ypatingas reiklumas sau, savo darbui…

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....