Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Šiandien – Tarptautinė laimės diena. Būkime laimingi!

UN-international-day-of-happiness-2015-USA2012 metais Jungtinės Tautos paskelbė kovo 20 d. Tarptautine laimės diena. Šia švente pabrėžiamas visų planetos gyventojų bendras kelias laimės link. Anot šventės sumanytojų, ji skirta parodyti, jog laimė yra vienas didžiausių žmonijos tikslų, kurio siekia kiekvienas.

Jungtinių Tautų teigimu, tam, kad būtų pasiekta laimė visame pasaulyje, būtina užtikrinti ekonomikos augimą visose pasaulio šalyse.

Įdomu tai, jog iniciatyva paskelbti kovo 20 d. Tarptautine laimės diena atkeliavo iš nedidelės kalnų šalies – Butano. Manoma, jog Butano karalystės gyventojai yra patys laimingiausi pasaulyje. Tai patvirtina ir laimės indeksas, kuriuo vertinama gyventojų gerovė.

Laimę, kaip reiškinį, tyrinėja filosofijos, etikos, psichologijos bei teologijos mokslų sritys. Fiziologai tiria laimę kartu nagrinėdami ir vadinamuosius „laimės hormonus“ – endorfinus, serotoninus ir dopaminus. Laimė tiriama ne vieną šimtmetį ne tik moksliškai. Ši tema atsispindi poetų, dailininkų, muzikantų bei artistų kūryboje. Ir, be abejo, kiekvienas žmogus, eidamas savo gyvenimo keliu, jame sutinka savo nepakartojamą mažą didelę laimę.

Tačiau linkime būti laimingais ne tik šią dieną. Būkite nuoširdžiai laimingi kasdien – šypsokitės ir dalinkite laimę kitiems!

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...