Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Snaigė“ bando ieškoti išeičių

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Anot jo, įmonės vadovybė klausė savivaldybės, ar ji galėtų padėti gauti lengvatinių valstybės paskolų apyvartinėms lėšoms, tačiau nesėkmingai. Pagal akcininkų patvirtintą restruktūrizavimo plano projektą praėjusį penktadienį bendrovė kreipėsi į Kauno apygardos teismą prašydama iškelti restruktūrizavimo bylą. Teismo atstovė Milda Kryžė pirmadienį patvirtino, kad liepos 4-ąją teismas gavo „Snaigės“ pareiškimą dėl nemokumo bylos iškėlimo.

„Atleidžiami priešpensinio amžiaus arba atliekantys po vieną operaciją darbuotojai. Skausmingas atvejis, bet ką daryti“

„Priežastys, dėl kurių prašoma iškelti nemokumo bylą, – bendrovė patiria laikinų finansinių sunkumų, kurie buvo sąlygoti pandemijos ir Karo Ukrainoje padarinių. Bendrovės veikla 2020 metais buvo pelninga, o 2021 metais jau nuostolinga“, – sakė ji.Pasak. M. Kryžės, teismas ne vėliau kaip per 30 dienų priims nutartį dėl nemokumo bylos iškėlimo, o ji galės būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui. „Snaigės“ teigimu, teismui nusprendus iškelti restruktūrizavimo bylą, bendrovės pertvarkos planas su kreditoriais turėtų būti suderintas ir pateiktas tvirtinti teismui per šešis mėnesius. „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 418 darbuotojų. N. Cesiulio teigimu, kol kas apie jų atleidimus nežinoma, įmonė veikia. „Miestui būtų didelis iššūkis, jei tokia įmonė bankrutuotų“, – sakė jis.Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento patarėja Nida Cibulskienė sakė, kad tarnyba nėra gavusi oficialaus kreipimosi iš „Snaigės“ dėl darbuotojų atleidimo. Tačiau tarnyboje yra užsiregistravę 29 buvę įmonės darbuotojai, o nuo šių metų pradžios jų sumažėjo apie 80. Kaip FM99 sakė “Snaigės“ profsąjungos vadovas Henrikas Šivokas – įmonei reikalingas finansavimas, taip pat laukiama restruktūrizavimo proceso, kuris, tikimasi, padės įmonei išgyventi. 

„Čia reikalinga finansinė injekcija. Girdėjau, kad pirkėjai domisi gamykla – generalinis sako, kad domisi, o kaip yra iš tikrųjų… Jei ateitų stiprus investuotojas, išsigelbėjimas tikrai būtų“, –sakė H. Šivokas. Anot jo, skolų turinti įmonė laukia restruktūrizavimo: „Gal tai padėtų“.

H. Šivoko teigimu, įmonės gamybos apimtys sumažėjo, tam neigiamos įtakos turėjo karas Ukrainoje, nes į šią šalį buvo parduodama didžioji dalis produkcijos. Pasak jo, su Rusija ar Baltarusija įmonė neprekiavo. Jis taip pat kalbėjo, kad dėl situacijos su Kinija tenka pirkti brangesnes žaliavas iš Europos. Situaciją apsunkina ir smarkiai pabrangę energetiniai ištekliai. 

„Vadovai tikisi, jie perspektyvas mato, bet situacija yra sunki. Su Kinija irgi užsidarė rinka, iš ten gaudavom medžiagų, dabar turim jas pirkti brangiau, susidaro problema. Tai kasdieniai vadovybes klausimai, sprendžia jie“, – sakė H. Šivokas. Jo teigimu, įmonės vadovai teiravosi ir savivaldybės, ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos dėl galimybės suteikti papildomą finansavimą, tačiau nieko žadančio nesulaukta.„Vadovybė stengiasi, bet žinome, kad savininkas iš nedraugiškos šalies, čia problema“, – teigė jis. Pasak H. Šivoko, numatyta, kad iš dabartinių 418 darbuotojų įmonėje liks apie 400. Atleidžiami priešpensinio amžiaus arba atliekantys po vieną operaciją darbuotojai. Skausmingas atvejis, bet ką daryti“, – sakė jis.

Restruktūrizavimo planas numato, kad įmonė gamins daugiau profesionalios ir medicininės šaldymo bei išskirtinės įrangos, atsisakys dalies turto. Jį numatoma pradėti vykdyti 2023 metų pradžioje ir užbaigti per ketverius metus. Šiais metais „Snaigė“ planuoja gauti beveik 25 mln. eurų pajamų, o 2026-aisiais – daugiau nei 35 mln. eurų. Įmonės skaičiavimu, pirmaisiais pertvarkos metais jos grynasis pelnas turėtų siekti apie 270 tūkst. eurų, o paskutiniais – viršyti milijoną eurų. Pernai „Snaigės“ pajamos augo 14,4 proc. iki 32,9 mln. eurų, įmonė patyrė 2 mln. eurų nuostolių. Restruktūrizacijos laikotarpiu kreditoriams planuojama grąžinti 9,2 mln. eurų.  Pagrindinė „Snaigės“ akcijų valdytoja yra Kipre registruota bendrovė „Sekenora Holdings“, kurią netiesiogiai kontroliuoja Rusijos „Polair“.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...