Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Stalo žaidimų turnyras penktadienį Alytaus Jaunimo parke

Kas dešimtas 65-erių ir vyresnis Lietuvos gyventojas jaučiasi vienišas ir gyvena uždarą gyvenimą, rodo Vilniaus universiteto mokslininkų tyrimas. Vienišumą bent iš dalies galėtų kompensuoti socialinis aktyvumas įsitraukiant į bendruomenines ir visuomenines veiklas, tad šį penktadienį 14 val. Alytaus Jaunimo parke projekto #Bendranoriai sumanytojai kviečia senjorus ir visus miesto gyventojus į naują socializacijos erdvę, kurioje įrengti lauko šachmatų-šaškių, kryžiukų-nuliukų ir laivų mūšio stalo žaidimai. Idėjos ambasadorius Gabrielius Liaudanskas–Svaras šia proga pradės ir neformalų šių žaidimų miesto turnyrą. FM99 eteryje pasakoja Agnė Vnarauskienė Europos socialinio fondo agentūros specialistė.

„Deja, tenka pripažinti, kad šiandien Lietuvoje vis dar neturime pakankamai senjorams skirtų užimtumo renginių, socializacijos erdvių, pramogų. Didžiuosiuose miestuose veiklos pasirinkimo vyresni žmonės turi šiek tiek daugiau, tačiau manau, kad tokios erdvės, kokią atidarome Alytuje, turėtų būti kiekviename net ir nedideliame miestelyje, provincijoje, ten, kur senjorai jaučiasi labiausiai pamiršti. Visada palaikau tokias iniciatyvas, kurios suburia bendruomenes, skatina labiau rūpintis vieni kitais ir mūsų šalį padaro geresne vieta gyventi“, – teigia šio socialinio projekto #Bendranoriai ambasadorius Gabrielius Liaudanskas–Svaras.

Alytus šiai projekto iniciatyvai buvo pasirinktas neatsitiktinai – miestas pasižymi dideliu senjorų skaičiumi, čia taip pat veikia ir šaškių bei šachmatų gerbėjų bendruomenė. Tikimasi, kad ji pasinaudos nauja lokacija gryname ore žaisti pamėgtus žaidimus bei taip padės sudominti ir daugiau naujos veiklos ieškančių miesto gyventojų. Renginio penktadienį metu parko lankytojai bus kviečiami susipažinti, sužaisti bent vieną šachmatų, šaškių, kryžiukų-nuliukų arba laivų mūšio partiją ir taip pradėti draugišką Alytaus bendruomenės turnyrą. Beliks užsirašyti vieni kitų kontaktus ir sugrįžti savo partijų pratęsti kitomis saulėtomis dienomis. 

Gabrielius Liaudanskas–Svaras

„Tokios susibūrimo ir socializacijos erdvės ypač aktualios mūsų senėjančioje visuomenėje, nes padeda spręsti izoliacijos ir vienišumo problemas. Senjorams sunku išlikti socialiai aktyviais, ypač jei jie gyvena vieni arba mažesniuose miestuose ir jų artimieji yra toli. Iniciatyva suteikia galimybę susipažinti su kitais žmonėmis ir susirasti naujų draugų bendriems pomėgiams, mažinti vienišumo jausmą ir depresiją, pagerinti savijautą, pamankštinti protą. Tačiau jokiu būdu erdvė nėra skirta tik senjorams – čia, žinoma, laukiami visi miesto gyventojai, o ypač artėjančio renginio ir turnyro pradžios metu, kuriame ir kviečiu pasimatyti“, – sako G. Liaudanskas–Svaras.

Stalo žaidimų zona Alytuje – penktoji socialinio projekto #Bendranoriai iniciatyva. Kitos projekto idėjos jau įgyvendintos Birštone, Pasvalyje, Lazdijuose ir Ignalinoje. Birštone pristatytas vidinės harmonijos sodas, skirtas atsipalaidavimui, meditacijai ar kitoms sveikatingumo praktikoms. Pasvalio riedlenčių parkas virto benedidžiausia paruoštuke Lietuvoje, kur pramogaujantis jaunimas kartu gali pasikartoti mokyklos programai ir egzaminams svarbią informaciją. Gerų emocijų veidrodžių alėja Lazdijuose skirta išsirinkti tai dienai tinkamą palinkėjimą, nusifotografuoti ir nuotrauka bei emocijomis pasidalinti su kitais. O Ignalinai buvo parengtasinformacinis stendas su žvaigždžių žemėlapiais, skirtais išmokti pažinti visus žvaigždynus įsitaisius hamakuose šalia.

Projektą globoja ne vienas žymus bendranoris – praėjusiuose renginiuose dalyvavo fotografė ir socialinių projektų kūrėja Neringa Rekašiūtė, laidų apie pilietiškumą ir savonanorystę vedėja Luka Lesauskaitė, aktorė Ineta Stasiulytė ir mokslo žurnalistė Goda Raibytė–Aleksa.

Remiantis šiomis gerosiomis praktikomis, miestų gyventojai kviečiami burtis savose bendruomenėse ir skirtingas idėjas pritaikyti lokaliai. 

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...