Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

“Stambiu planu” – gegužės naujienos ir aktualijos su Kęstučiu Tamulevičium ir Liudu Ramanausku!

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Subjektyvių diskusijų laidoje “Stambiu planu” – apie įvykusius ir neįvykusius dalykus Alytuje. Kur dingo LEZ’as, Ekonomikos forumas ir direktoriaus pavaduotojai savivaldybėje? Gegužės politinės naujienos ir aktualijos su Kęstučiu Tamulevičium ir Liudu Ramanausku.

Klausyti „Stambiu planu“

Pirmoji tema – Alytuje šiais metais neįvykęs ekonomikos forumas, nors per pandemiją kitų didžiųjų miestų ekonomikos forumai vyko virtualiai, Alytuje jis organizuotas nebuvo. Kęstučio Tamulevičiaus nuomone taip atsitiko dėl dabartinės valdžios įgūdžių, žinių ir gebėjimų stokos:

„Kai jis vykdavo, tai dabartiniai valdantieji būdavo toli toli nuo jo ir tik žarstydavo įvairiausius pastebėjimus – neva tai nesąmonė, pinigų taškymas. Jie net nesuprasdavo, kad Alytaus žinomumą verslo srityje toks forumas pakeldavo keleriopai.“, – pasakojo K.Tamulevičius.

Alytuje pastaruoju metu nėra didelių projektų investicijoms pritraukti. Dauguma projektų, nurodytų miesto strateginiame plane, vis dar yra neaiškioje būsenoje. Mero teigimu, šių projektų vystymui sutrukdė pandeminis laikotarpis ir įvairūs teisminiai procesai. Vienas svarbiausių projektų investicijoms pritraukti – laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įkūrimas, tačiau šis projektas beveik nevystomas. K.Tamulevičiaus nuomone šio projekto nevystymas – didelė ir opi problema: 

„Kai merui daugumą reikia suformuoti perkant ir parduodant kažką, ir kai išgirsti, kad LEZ’o klausimas net nebus keliamas, na tai ko norėti – tai [LEZ] vienintelis kelias, vienintelė galimybė miestui, parklupdytam ant kelių, atsistoti bent kažkiek, jei nėra to klausimo – vadinasi Alytus pasmerktas,“ – nuomonę išsakė K.Tamulevičius.

Antroji tema – Alytaus miesto savivaldybės administracija, kurios direktorė vis dar neturi dviejų pavaduotojų, nors išrinktosios valdžios kadencija jau įpusėjo, taip pat buvo diskutuojama apie savivaldybės galimybes kurti, keisti. Pasak K.Tamulevičiaus, savivaldybėje trūksta idėjų, nes kai kurie ten dirbantys partiniai žmonės neturi reikalingų sugebėjimų, kompetencijų ar mąstymo, o tarybos nariai, kurie kaltina šiuos darbuotojus to daryti negali, nes patys siuntė juos į darbo vietą.

„Kai vadovauti siunčiami vestuvių muzikantai, na tai… nenoriu įžeisti vestuvių muzikantų, bet kuo čia dėtas vadovavimas, ką bendro turi muzikavimas ir vadovavimas? Na, bet jeigu žmonės į darbo vietą savivaldybėje drįsta teikti, kiti drįsta jį patvirtinti, o svarbiausia jis pats drįsta eiti, tada mes turime suprasti, kad ten [savivaldybėje] nėra su kuo kalbėtis.“

Daugiau apie miesto parkų tvarkymą, jų dermę, taip pat apie Alytaus architektūra ir kitas politines aktualijas klausykite diskusijų laidoje „Stambiu planu“ su Kestučiu Tamulevičiumi ir Liudu Ramanausku.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).