Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Sulaikytas vyras įtariamas išniekinęs paminklą A. Ramanauskui-Vanagui Merkinėje

Delfi.lt skelbia, kad Latvijoje sulaikytas vyras, įtariamas Baltijos šalyse dažais apipylęs ne vieną memorialą. Veikiausiai, būtent jis dažais apipylė Merkinėje stovintį paminklą partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. Manoma, kad jis tą darė vykdydamas Rusijos spec. tarnybų nurodymus.

Lietuvos prokuratūra praneša, kad bendradarbiaujant Lietuvos, Latvijos ir Estijos saugumo ir teisėsaugos institucijoms Estijoje ir Latvijoje sulaikyti asmenys, kurie įtariami Rusijos tarnybų nurodymu vykdę nusikalstamas veikas šiose valstybėse.

Estijoje sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai veikus prieš valstybės saugumą, Latvijoje – padėjus Rusijos tarnyboms veikti prieš Latviją. Atliekamuose tyrimuose bendradarbiaujama su Lietuvos institucijomis.

Dalis sulaikytų asmenų yra Rusijos piliečiai, dalis turi dvigubą Rusijos ir Estijos pilietybę. Sulaikymai vyko nuo 2023 m. gruodžio mėn.

Latvijos Valstybės saugumo tarnyba pranešė, kad vasario 8-ąją buvo sulaikytas vyras, turintis dvigubą Estijos ir Rusijos pilietybę. Jo atžvilgiu pradėtas tyrimas dėl pagalbos Rusijos tarnyboms veikti prieš Latviją.

Latvijos saugumas informavo, kad 2024 m. sausio 29 dieną šis asmuo, vykdydamas Rusijos tarnybų nurodymą, raudonais dažais apipylė atminimo akmenį Kuržemės įtvirtinimų gynėjams. Įtariama, kad jis galėjo įvykdyti ir daugiau panašių išpuolių Baltijos šalyse, tarp jų ir dažais aplietas paminklą A. Ramanauskui-Vanagui. Įtariamasis suimtas.

Romo Sadausko nuotraukos.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...