Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Sūnelį sunkiai sužalojęs alytiškis kalėjimo išvengė (papildyta)

Jei nebus apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, įsiteisės, Kauno apygardos teismo nuosprendis, paskelbtas 28 metų Alytaus rajono gyventojui G. M., kaltintam sunkiai sužalojus savo sūnelio sveikatą. Atsižvelgus į nustatytas bylos aplinkybes, šiam vyrui skirta švelnesnė nei sankcijoje numatyta bausmė – laisvės apribojimas 2 metams. Jaunas tėvas ir toliau galės rūpintis savo sūnumi.

Kauno apygardos teismo atstovės Gintarės Veželytės teigimu, G. M. kaltintas tuo, kad 2014 metų rugpjūtį savo name, esančiame Alytaus rajone, negalėdamas nuraminti mažamečio sūnaus, laikydamas už pažastų stipriai jį krestelėjo. Kūdikiui nenurimus, sudavė rankos plaštaka per nuogus sėdmenis ir numetė vaikelį ant sofos-lovos. Nuo šios atšokęs, kūdikis nukrito ant grindų. Tėvo veiksmais sunkiai sutrikdyta bejėgiškos būklės mažamečio sūnaus sveikata.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis pripažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailisi. Bylos duomenimis nustatyta, kad G. M. nuo pat sūnaus gimimo, skirtingai nei sūnaus motina, juo rūpinosi ir jį prižiūrėjo, po nusikalstamos veikos padarymo taip pat domisi ir rūpinasi sūnumi, padeda jį išlaikyti finansiškai. Taip pat pagal išgales stengėsi atlyginti sūnaus gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai.

p_court
Asociatyvi nuotr.

Teismas įvertino ir tai, kad G. M. yra socialiai atsakingas, turi nuolatinį darbą, apibūdinamas išimtinai teigiamai, nėra niekada teistas ar baustas administracine tvarka. Todėl, teismo nuomone, griežtos laisvės atėmimo bausmės paskyrimas G. M. sužlugdytų kaip asmenybę, ir nebūtų pasiekti bausmės tikslai. Skelbdamas nuosprendį, teismas laikėsi nuomonės, kad G. M. būtina suteikti galimybę įrodyti, jog jis suprato padaryto nusikaltimo neigiamas pasekmes ir galimybę jas sušvelninti.

Kauno apygardos teismo pranešime teigiama: „Nusikaltimas padarytas atsitiktinai, spontaniškai, jis nebuvo iš anksto suplanuotas, nebuvo G. M. gyvenimo būdo ir ankstesnio elgesio pasekmė, todėl įstatyme numatytos laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui“.  Teismas G. M. pripažino kaltu ir skyrė švelnesnės rūšies bausmę negu numatyta straipsnio sankcijoje. Tai – laisvės apribojimas 2 metams, nustatant įpareigojimus, teismo nuomone, padarysiančius G. M. elgesiui teigiamą įtaką, – įpareigojant G. M. nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu.

Kaltinamasis G. M. teismo įpareigotas per metus neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

elta small logo

 

 

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...