Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Susipažinkim, pažinkim, draugaukim!” Ukrainos Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimo tradicijos atgyja Alytuje

Apie kovojančios už laisvę šalies švenčių tradicijas FM99 studijoje kalbame su ukrainiečiais Annia, Lidija bei Stasu. O pasikalbėti tikrai yra apie ką, skirtumų nuo lietuviškų švenčių išties daug. Ukrainoje didžiųjų švenčių minėjimas trunka net mėnesį ir baigiasi maudynėmis eketėje!

Kviečiame pasiklausyti pokalbio ir sužinoti ne tik apie Ukrainos žmonių tradicijas, bet ir išmokti naujų ukrainietiškų žodžių!

Į radijo studiją su šventine dovana – kalachu – tradiciniu ukrainietišku kalėdiniu ragaišiu atskubėję svečiai pasakojo, kad, nors esame broliškos tautos, tradicijos išties skiriasi. Annios teigimu, Ukrainoje per didžiąsias metų šventes susiburia artimieji, bičiuliai, švenčia ir kalėdoja, – ši tradicija vis dar išlikusi. Na, o viena iš įdomiausių Naujametinių tradicijų, apie kurias pasakoja FM99 svečiai – berniukai ir vyrai pirmieji įeidami į namus ar kambarį, barsto grūdus, kad metai būtų skalsūs ir vaisingi. Ši apeiga turi ir savo dainą, kurią radijo studijoje dainavo Stas.

Vos prieš pusmetį į Lietuvą atvykusi ponia Lidija, pasakodama apie karo siaubus, kuriuos teko išgyventi, dalijasi viltimi ir tikėjimu, kad pavyks sugrįžti į gimtą kraštą. Tačiau šiemet Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus pasitiks ir švęs Alytuje – mieste, kuris, pasak FM99 viešnios, ypatingai draugiškai ir vaišingai priėmė. Su ašaromis akyse Lidija pasakoja, apie tai, kad kiekviename žingsnyje sulaukia pagalbos ir palaikymo, tad dalintis savo krašto tradicijomis išties malonu. Moteris, visą gyvenimą gyvenusi nedideliame kaime, pasakoja, kad per šventes namai visuomet pilni – suguža vaikai, vaikaičiai, draugai ir kaimynai. Kaime durys nerakinamos, atviri visi namai kiekvienam kaime gyvenančiam žmogui – tai suteikia neapsakomą džiaugsmą!

Didžiosios metų šventės nuskaidrina tamsų, šaltą žiemos metą, įnešdamos gėrio, vilties ir džiaugsmo. Lai nušvinta kiekvieno mūsų namai ir širdys Kūdikėlio Kristaus gimimo dieną, lai nelieka vienišų, nelaimingų žmonių, lai karas Ukrainoje baigiasi!

Jaukių, šviesių, taikių Šv. Kalėdų!

Kitos naujienos

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...