Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Susipažinkite su kandidatais gauti Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją

Paskelbti kandidatai  2016 m. Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijoms laimėti.

premijos
Kultūros premijos bus įteiktos birželio 17 d. 18 val. Baltosios rožės miesto šventės atidarymo metu
  • Kultūros premijas siūloma suteikti rašytojui, aktoriui ir režisieriui Robertui Šarknickui už knygą „Šarkos sielos šauksmas”, spektaklį „Tyli naktis“ ir kitus profesionalius darbus.
  • Mokytojai, ekspertei, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ vadovei Rimai Moisejenkienei už Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ įkūrimą ir vadovavimą.
  • Janinai ir Vidmantui Ežerskiams (kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“), už sėkmingą kultūrinį darbą Lietuvoje ir užsienyje.
  • Žurnalistei Marytei Marcinkevičiūte už gimtojo miesto populiarinimą, sporto istorijos įamžinimą (nuo 1997 m. 11 knygų apie Lietuvos ir Alytaus sportą).
  • Kultūros paveldo departamento vyriausiajai valstybinei inspektorei, krašto paveldo propaguotojai Margaritai Janušonienei už krašto paveldo propagavimą, šviečiamąjį populiarinimo darbą, aktyvų dalyvavimą visuomeninių organizacijų veikloje.
  • VšĮ „Savanorystės tiltai“ vadovui Tomui Nikulinui už ilgametę savanorišką veiklą ir renginių organizavimą, jaunųjų alytiškių kultūrinės pasaulėžiūros ugdymą, savanorystės propagavimą.
  • VšĮ „EGARTA“ vadovui, dailininkui Evaldui Griniui už vizualaus meno puoselėjimo ir sklaidos projektų įgyvendinimą, Alytaus vizualiųjų menų kūrėjų metinių jungtinių parodų organizavimą, jaunųjų menininkų jungtinių parodų ir bienalių organizavimą, Alytaus ir Lietuvos didžiųjų miestų dailininkų kūrybos darbų parodų mainų projektus ir kitą aktyvią kūrybinę veiklą.

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Daina Čečkauskienė, iš pateiktų kandidatų kultūros premijos laureatus atrinks kandidatų į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją atrankos komisija. Kultūros premijos bus įteiktos birželio 17 d. 18 val. Baltosios rožės miesto šventės atidarymo metu.

Janina ir Vidmantas Ežerskiai, kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“ – už sėkmingą kultūrinį darbą Lietuvoje ir užsienyje. Juos pasiūlė Crawley (Anglija) Lietuvių bendruomenė „Litas“, vadovas Valerijus Vilčinska. Klausykite pokalbio.

Vidmantas Ezerskis2
Vidmantas Ežerskis (FM99 nuotr.)
  • Kuriant kolektyvo repertuarą, siekiama atgaivinti praėjusio amžiaus tarpukario Alytaus miestelėnų šokius, tradicijas, kostiumus, muziką, kadangi šis laikotarpis yra kupinas patrauklaus žavesio ir nepelnytai  užmirštas.
  • Atliekamas tiriamasis darbas siekiant atkurti šio laikotarpio dvasią, bendravimo formą, nes formavosi nauja muzikinė, choreografinė, bendravimo kultūra, dažnai atkeliavusi iš užsienio – tik buvo savaip traktuojama ir įgaudavo naujų išraiškos priemonių. Kolektyvo tikslas – perteikti tarpukario laikotarpio kultūros apraiškas.
  • Pirmą kartą kolektyvas dalyvavo Alytaus miesto šventėje 2009 m. Koncertui akomponavo Alytaus diksilendas (vad. Dainius Platūkis). Šių dviejų meno kolektyvų bendradarbiavimas išaugo į bendrus projektus.
  • „Alytaus miestelėnai” koncertuoja Alytaus mieste ir kituose Lietuvos miestuose. 2010 m. parengia programą „Retro Alytus”.
  • 2011 m. „Alytaus miestelėnai” kartu su Alytaus bigbendu (vad. Dainius Platūkis) ir dainininku Egidijum Sipavičium parengia bendrą programą „Vien tik retro, tau mama”, kurią atlieka Alytaus miesto teatre, taip pat Alytaus miesto gimtadienio šventėje.
  • 2011 m. parengta kalėdinė programa su Alytaus diksilendu ir dainininkais J. Bruzga ir J. Vaicekauskaite „Naujametis retro”.
  • Šiuo metu kolektyvo veikloje dalyvauja 15 vidutinio amžiaus šokėjų. Kolektyvą gali papildyti ir jaunimas. Svarbu, kad kolektyvo dalyviams būtų įdomus kūrybinis procesas.

 

Robertas Šarknickas už knygą „Šarkos sielos šauksmas”, spektaklį „Tyli naktis“ ir kitus profesionalius darbus. Kandidatą pasiūlė – UAB „Lotofagas“, UAB „Gangas“ bei „Gelbėkit vaikus“. Klausykite pokalbio.

Robertas Šarknickas. FM99 nuotr.
Robertas Šarknickas (FM99 nuotr.)

Apie save Apie save Robertas Šarknickas sako: „Gi­miau Kau­ne, ša­lia Lais­vės alė­jos, ne­to­li so­bo­ro. Vė­liau ne sa­vo no­ru bu­vau įtrauk­tas į ke­lio­nių virtinę: Šiau­liai, Ro­kiš­kio ra­jo­nas, Obe­liai, iš ten tur­būt už nor­ma­lų el­ge­sį in­ter­na­te bu­vau ap­do­va­no­tas ke­lio­ne į da­bar ru­sų oku­puo­tą Kry­mą, Ar­te­ką. Tai bu­vo di­džiau­sia pio­nie­rių sto­vyk­la Ta­ry­bų Są­jun­go­je. Pas­kui Mo­lė­tai. Stu­di­jos: ag­ro­no­mo spe­cia­ly­bė – tre­ji me­tai, va­dy­bi­nin­ko – vie­ni me­tai, Vokie­ti­jo­je – že­mės ūkis, Leip­ci­ge – sta­ty­bos. Iš jų grį­žęs įsto­jau mo­ky­tis te­at­ro ir ki­no ak­to­riaus pro­fe­si­jos pas le­gen­di­nius dės­ty­to­jus Da­lią Tamulevičiū­tę, Vla­dą Bag­do­ną, Sau­lių My­ko­lai­tį, vė­liau bai­giau su Aly­taus te­at­ro kur­su. Po te­at­ro eta­po, ma­tyt, iš­si­sė­miau, iš­ėjau dirb­ti į Aly­taus rajo­no kul­tū­ros cen­trą vy­riau­siuo­ju et­no­gra­fu, iš ten pa­su­kau, iš da­lies grį­žau, į me­nus, pra­dė­jau dirb­ti ki­no re­ži­sie­riu­mi. Ne vie­nas ma­no su­kur­tas filmas da­ly­va­vo tarp­tau­ti­niuo­se ki­no fes­ti­va­liuo­se, kai ku­rie tran­sliuo­ja­mi Lie­tu­vos te­le­vi­zi­jos. Su­kur­ti sep­ty­ni do­ku­men­ti­niai ir vie­nas vai­dy­bi­nis filmai, pas­ta­ra­sis – „Ne­pa­li­kit, pra­šau…“ Dvy­li­ka me­tų dir­bu ir švie­ti­mo sis­te­mo­je, dės­tau te­at­ro ir ki­no pa­mo­kas. Vai­di­nau juos­to­je „Eks­kur­san­tė“, TV se­ria­luo­se, do­ku­men­ti­ko­je“.

 

Rima Moisejenkienė –  mokytoja, ekspertė, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ vadovė. Už Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ įkūrimą ir vadovavimą. Klausykite pokalbio.

Tarskutis
„Tarškutis” ir jo vadovė Rima Moisejenkienė (asmeninio archyvo nuotr.)

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis” įkurtas 1987 metais. Ansamblį „Tarškutis” įkūrė ir iki šiol jam vadovauja Rima ir Leonidas Moisejenkos. Ansamblį sudaro instrumentinė ir 4 choreografinės grupės. Šiuo metu ansamblyje šoka ir groja per 140 vaikų (4 – 20 metų). Šie jaunieji ansambliečiai muzikuoja: smuikais, armonikomis, akordeonais, cimbolais, skrabalais, būgnais, basetle, terkšlėmis, kleketais, lumzdeliais, birbyne. Per 27 metus kolektyvas koncertavo daugiau nei 800 kartų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Margarita Janušonienė –  Kultūros paveldo departamento vyriausioji valstybinė inspektorė, krašto paveldo propaguotoja. Už krašto paveldo propagavimą, šviečiamąjį populiarinimo darbą, aktyvų dalyvavimą visuomeninių organizacijų veikloje. Klausykite pokalbio.

Margarita Janusoniene
Margarita Janušonienė (asmeninio archyvo nuotr.)

Margarita Janušonienė prisideda prie kultūros „Dainava“ almanacho publikacijų. Skaito paskaitas Kraštotyros muziejuje, prisidėjo prie ekspozicijų įkūrimo. „Man yra svarbu, kad mūsų istorija atsidurtų muziejuose. Mano profesija yra mano gyvenimo būdas. Kultūra – sunkiai apibrėžiamas dalykas, tai mūsų kasdienybės dalis“, – sako Margarita Janušonienė.

 

Marytė Marcinkevičiūtė – sporto žurnalistė. Už gimtojo miesto populiarinimą, sporto istorijos įamžinimą. Nuo 1997 m. 11 knygų apie Lietuvos ir Alytaus sportą. Klausykite pokalbio.

maryte_marcinkeviciute
Marytė Marcinkevičiūtė (pliadisfoto.com nuotr.)

Marytė Marcinkevičiūtė – pirmoji sporto žurnalistė, laimėjusi Vytauto Gedgaudo premiją. „Gimiau ir augau Alytuje. Baigiau 2-ąją vidurinę mokyklą – šiuo metu esančią Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnaziją. Dešimt metų atstovavau Lietuvos moksleivių, jaunimo ir suaugusiųjų lengvosios atletikos rinktinėms. 1974 m. baigiau Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakultetą”, – taip apie save kalba prisistatydama alytiškė sporto žurnalistė Marytė Marcinkevičiūtė. Žurnalistė  įvertinta už knygą „Valdas Adamkus – sporto žmogus”. Interneto portalo sportas.info ir „Sporto” laikraščio žurnalistė (pastarajame leidinyje ji dirba nuo 1967 m.), devynių knygų apie sportą ir sportininkus autorė Marytė Marcinkevičiūtė neslėpė džiaugsmo, sulaukusi garbingo apdovanojimo: „Labai džiaugiuosi, kad laureatų sąraše pagaliau atsirado ir sporto žurnalisto pavardė. Juk ir Vytautas Gedgaudas buvo sportininkas”. Alytaus miesto bendruomenė taip pat yra dėkinga M. Marcinkevičiūtei. Juk ji yra parašiusi ir dovanojusi savo gimtajam miestui Alytui dvi knygas „Alytaus sportas” (2005 m.) ir „Alytus. Sporto istorija” (2009 m.). Šios knygos pasklido ne tik mūsų šalyje, bet draugai ir giminaičiai jas vežė kaip geriausią dovaną alytiškiams, išvykusiems iš Lietuvos ir gyvenantiems svetur. Po keletą egzempliorių  šių knygų Alytaus miesto savivaldybės administracija yra padovanojusi  Alytaus miesto ir rajono bibliotekoms, taip pat miesto mokymo įstaigų bibliotekoms.

VšĮ „EGARTA“ vadovui, dailininkui Evaldui Griniui už vizualaus meno puoselėjimo ir sklaidos projektų įgyvendinimą, Alytaus vizualiųjų menų kūrėjų metinių jungtinių parodų organizavimą, jaunųjų menininkų jungtinių parodų ir bienalių organizavimą, Alytaus ir Lietuvos didžiųjų miestų dailininkų kūrybos darbų parodų mainų projektus ir kitą aktyvią kūrybinę veiklą. Klausykite pokalbio.

Evaldas Grinius
Evaldas Grinius (Šaulių universiteto Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf. Dailės galerijos nuotr.)

Evaldas Grinius 1986 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Parodose dalyvauti pradėjo nuo 1985 m. Per 30 metų dailininkas surengė personalines parodas Raseiniuose, Alytuje, Druskininkuose, Prienuose ir Ostrolenkoje, dalyvavo keliose dešimtyse grupinių vizualaus meno kūrėjų darbų parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje. 2008–2013 m. E. Grinius dirbo tapybos ir kompozicijos mokytoju Alytaus dailės mokykloje. Šiuo metu yra kultūros organizacijos VšĮ „Egarta“, kuri vykdo tęstinį kultūros projektą „Vizualus menas Alytuje“, direktorius. Evaldas Grinius kalbėdamas apie kūrybos procesą, sakė, kad „balansavimas idėjos vizualizavimo paribiais yra pakankamai dažna kūrybinė būsena, įprasta pasaulio stebėsenos forma. Kartais iš pirmo žvilgsnio sudėtinga sąmonės / pasąmonės padiktuota idėja realizuojama elementariais išraiškos būdais, ir atvirkščiai – įkyriai banalus motyvas pareikalauja didesnių realizavimo (vizualizavimo) intencijų.“

Taip pat Kultūros premijai gauti pasiūlyta VšĮ „Savanorystės tiltai“ vadovui Tomui Nikulinui už ilgametę savanorišką veiklą ir renginių organizavimą, jaunųjų alytiškių kultūrinės pasaulėžiūros ugdymą, savanorystės propagavimą.

Kitos naujienos

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl...

Žiniasklaidos stebėsenos grupė „Reporteriai be sienų“ , paskelbė savo metinį pasaulinį žiniasklai...

Alytaus teatro ,,Mažojoje galerijoje" atidaromaXIX-oji LDUD - Lietuvos dailės ugdytojų draugijos narių,

2024 gegužės 4 d., 12 val., Alytaus Jaunimo parke.