Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Sutvarkę artimųjų kapus nepamirškime tinkamai surūšiuoti atliekų!

Visų šventųjų ir mirusiųjų atminimo, Vėlinių dienos yra rimties, artimųjų prisiminimo ir kapų lankymo metas. Graži tradicija lankyti kapus kartais gyventojams sukelia ir problemų. Pirmiausia tenka pirkti gėles ir žvakes, kurios, kaip teikia turguje sutikti gyventojai, smarkiai pabrango. Nors prekybininkai sako, kad kainos tokios pat kaip pernai, tačiau viena prekiautoja atskleidė: „Gėles parduodu brangiau, nes pabrango viskas, žmonės perka vangiau.“

Tačiau gėlių ir žvakių pabrangimas, turbūt, ne vienintelė problema. Tvarkant artimųjų kapus susidaro dideli kiekiai žaliųjų atliekų, o sudeginus atminimo žvakeles – stiklo, plastiko ir popieriaus atliekų. Prie visų kapinių yra pastatyti konteineriai, skirti plastikui, popieriui, stiklui ir žaliosioms atliekoms. Todėl yra sudarytos visos sąlygos rūšiuoti atliekas.

DSC_0045
Visų šventųjų ir mirusiųjų atminimo, Vėlinių dienos yra rimties, artimųjų prisiminimo ir kapų lankymo metas. (Aušros Plonytės nuotr.)

Kaip teigė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas, prie kapinių yra sudarytos sąlygos rūšiuoti atliekas. Kai kur yra ir kompostavimo konteineriai. Kapinių lankytojai gali rūšiuoti stiklą, plastiką, popierių, žaliąsias atliekas. Ant konteinerių yra sužymėta, kur kokias atliekas mesti. Žmonės yra įpratę visas atliekas nuo kapų sumesti į vieną krūvą, nes nėra pratę rūšiuoti. Gyventojai raginami sutvarkius artimųjų kapus ir sudeginus atminimo žvakeles, išrūšiuoti susidariusias atliekas, t. y. išmesti atliekas į tam skirtą konteinerį. Tokiu būdu bus mažiau teršiama aplinka ir pakartotinai perdirbus antrines žaliavas pagaminti nauji gaminiai.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...