Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Sužinokite daugiau apie radiaciją!

Pasaulinės aplinkos sveikatos dienos proga 2016 metų rugsėjo 26 dieną 10 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia gyventojus į nemokamą susitikimą su Radiacinės saugos centro specialistais.

radiacija

Šią dieną gyventojai galės daugiau sužinoti apie radiaciją, jos poveikį sveikatai, kaip jos galima išvengti, sužinoti galimus radiacijos šaltinius. Seminaro metu bus kalbama ir apie rentgenodiagnostines procedūras, kurių labai dažnai gydymo įstaigose prireikia kiekvienam diagnozuojant vienokį ar kitokį susirgimą. Kokiomis rentgenodiagnostinėmis procedūromis nereikėtų piktnaudžiauti, ar rentgenas pavojingas nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms mamoms, į šiuos ir kitus klausimus radiacinės saugos centro specialistai atsakys seminaro metu.

Renginio metu į susitikimą atvyksiantys asmenys kviečiami atsinešti turimus daiktus, kurie, jų manymu, gali būti radioaktyvūs (pvz., senoviniai rankiniai laikrodžiai, įvairūs daiktai, įsigyti sendaikčių turguose ir pan.). Radiacinės saugos centro specialistai atsivežtais matavimo prietaisais išmatuos šių daiktų galimą radioaktyvumą, pakomentuos gautus rezultatus. Įvairūs sendaikčiai labai dažnai būna vienais iš jonizuojančios spinduliuotės šaltinių, kurie gali įtakoti jūsų ir aplinkinių sveikatą, tad pasitikrinti juos tikrai vertėtų.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...