Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Svarbiausi Pietų Lietuvos įvykiai: spalis – Alytiškių alėjoje pasodinti medeliai

 

Pasodinta Alytiškių alėja Sveikatos take ties UAB „Parama“. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Norvegijos ir Moldovos atvežtus ir šiose šalyse gyvenančių alytiškių padovanotus ąžuoliukus, putinus, lazdynus ir dervamedžius, rožes ir viržius sodino minėtose užsienio šalyse gyvenančių alytiškių artimieji ar į gimtąjį miestą parvykę alytiškiai.

Alytiškių alėjos sodinimo šventės metu Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė perdavė linkėjimus miestui nuo Moldovos ir Norvegijos lietuvių, padėkojo Alytaus miesto savivaldybei už gražią iniciatyvą.  „Noriu padėkoti ir Alytaus miesto savivaldybei už tai, kad ji suburia pasaulio alytiškius ir pasaulio lietuvius. Jūs esate pavyzdys. Kiekviena proga  giriame savivaldybę ir dėkojame už Lietuvybės centrą ir už kitas jau įgyvendintas idėjas“, – sakė  D. Asanavičiūtė.

Alytiškių alėjoje pasodinti po pasaulį išsibarsčiusių alytiškių dovanoti medeliai (AMS nuotr.)

Įgyvendinta Alytiškių alėjos idėja džiaugėsi jos autorė Alytaus miesto ambasadorė Jungtinėje Karalystėje, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės tarybos pirmininkė Alvija Černiauskaitė „Dėkoju, kad per tris mėnesius ši idėja tapo kūnu. Tikiuosi, kad ši Alytiškių alėja  bus ne tik takas į globalų pasaulį, bet ir  – kelias namo. Kad ir kur bebūtumėte, visuomet sugrįžkite į namus pasižiūrėti, kaip auga medeliai, apkabinti juos ir pajusti Alytaus grožį bei šilumą“, – sakė ji.

Prie Alytiškių alėjos sodinimo iniciatyvos prisidėjo ir Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. Ji pasodino ąžuoliuką, kurį savivaldybei padovanojo Tomo Pankos medelynas.

Tikimasi, kad į gimtąjį miestą aplankyti artimųjų sugrįžę alytiškiai nuo šiol užsuks ir į Alytiškių alėją apžiūrėti, kaip auga jų pasodinti  medeliai ir dekoratyviniai augalai.

Viena jų – lazdyno sodinukus alėjoje sodinusi ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų trupai sugrįžusi   Milana Momgaudytė teigė sodinti būtent šiuos medelius nusprendusi neatsitiktinai.  „Noras prisidėti prie Alytiškių alėjos iniciatyvos paskatino padovanoti Alytui lazdyno riešuto sodinukus. 1989 m. lazdynas pripažintas Oregono Valstijos nacionaliniu medžiu. 99 proc. Oregone užaugintų riešutų yra eksportuojami po visas Jungtines Amerikos Valstijas. Unikali riešuto struktūra ir skonis itin mėgstamas visose kulinarijos srityse“,  – teigia ji ir priduria, kad išvykusi iš Lietuvos gimtajame Alytuje paliko dalį savo širdies. „Mėgstu vasaromis grįžti namo atostogų. Ypatinga meilė ir ilgesys savo miestui išliks visą laiką.“

Iš viso šį savaitgalį Alytiškių alėjoje pasodinti 29 medžiai, alėja padekoruota viržiais. Lapkričio mėnesį Alytiškių alėja pasipildys naujais medeliais – iš Krasnojarsko į Alytų turėtų būti atvežti ir pasodinti Rusijoje gyvenančių alytiškių dovanoti kedrai, o pavasarį – rožės ir šermukšniai.

Alytiškių alėjoje pasodinti po pasaulį išsibarsčiusių alytiškių dovanoti medeliai (AMS nuotr.)

Mintis Alytuje pasodinti Alytiškių alėją kilo šiemet Dzūkijos sostinėje vykusio Pasaulio alytiškių sambūrio metu, kuomet tiesioginio teletilto su Londono lietuviais metu šiame Didžiosios Britanijos mieste gyvenantys alytiškiai pasiūlė Alytuje įkurti išskirtinį Pasaulio alytiškių skverą, kuriame augtų iš įvairių šalių atvežti augalai.

Įkurti Alytiškių alėją ties UAB „Parama“ esančioje Sveikatos tako atkarpoje nuspręsta neatsitiktinai. Šią vasarą šioje vietoje buvo pasodinta 10 liepaičių, jas Alytui dovanojo šiuo metu Švedijoje gyvenanti alytiškė Greta Bernatavičiūtė. Tad pasodinus pirmuosius šios alytiškės dovanotus medžius Alytiškių alėją buvo nuspręsta kurti būtent šioje vietoje.

Tikimasi, kad bėgant metams Alytiškių alėja pasipildys vis naujais užsienyje gyvenančių alytiškių dovanotais medeliais ir dekoratyviais augalais, kurie  pagyvins ir papuoš Sveikatos tako teritoriją.

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?