Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Valstybės dieną giedoti Tautišką giesmę į Dainų slėnį pėsčiomis? Klausytojai pasipiktinę, meras sako spręs

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022”. Tačiau kaip reiks patekti į Dainų slėnį, kur ji bus giedama, ypač žinant, kad šiame renginyje labai aktyviai dalyvauja senjorai?

FM99 klausytoja Vilija D. pasidalino mintimis apie tai, kad liepos 6d. pasiekti Dainų slėnį Alytuje bus problematiška… Radijas aiškinosi, kaip bus organizuojamas transportas šventinę dieną. Prireikė kelių skambučių, kol savivaldybės komunikacijos skyriaus vadovas Romas Jankauskas paaiškino, kad nuo Rotušės mokykliniais autobusais bus vežami neįgalieji ir senjorai, bet viešojo transporto autobusai nevažiuos. Po alytiškių pasipiktinimo radijo eteryje miesto meras Nerijaus Cesiulio pažadėjo, kad pirmadienį bus svarstoma. Lauksime rezultato…

Tenka bendrauti su žmonėmis pagyvenusiais ir su mažais vaikais, kurie tikrai norėtų nuvykti, bet negalės,“ – sako Vilija D. – „Juk ne už dyką susimokėsim, svarbu būtų galimybė“.“

Visų lietuvių visų kampuose giedama, tai aižrgi negalima suorganizuoti atvežimo,“ – piktinasi Bronislovas.

Manau, kad ieškosim tam tikro sprendimo,“ – sako N.Cesiulis.

Šiemet pagrindinis renginys vyks Alytuje – „Lietuvos kultūros sostinėje 2022“. Šventinis koncertas šalia aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų Baltosios rožės tilto prasidės 19 val., o jo kulminacija taps 21 val. kartu giedama „Tautiška giesmė“.

LLK Valstybës Diena Mindaugas Karalius Gedimino Pilis Liepos 6-oji – Valstybës – Lietuvos karaliaus Mindaugo karûnavimo – diena. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

Rengdamosi „Tautiškai giesmei aplink pasaulį“ Lietuvos ir kaimyninių šalių diasporos pabrėžia solidarumo svarbą. Šių metų šūkis „Solidarūs – mes stiprūs!“ tiksliausiai atspinti būtinybę telkti jėgas ir bendrai kovoti už savo laisvę. Gegužę įsteigta „Pasaulinė Vidurio ir Rytų Europos koalicija“ konkrečiais veiksmais padės apginti tiesioginę grėsmę patiriančių šalių interesus.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke įsitikinusi, kad lietuvių solidarumas pasaulyje gali padaryti kur kas daugiau nei matoma iš pirmo žvilgsnio. Lietuvių bendruomenės, aktyviai bendradarbiaudamos su kitų šalių institucijomis ir organizacijomis, atlieka didžiulį darbą, atkreipdamos dėmesį į svarbiausias grėsmes ir problemas, mobilizuodamos žmones bendriems veiksmams, rinkdamos aukas ir vykdydamos aktyvią informacinę kampaniją.

Jei nebus tiesioginio oro pavojaus, Ukrainos lietuviai kartu giedos „Tautišką giesmę“

Daugiau kaip 40 metų Kyjive gyvenanti Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova pabrėžia, kad lietuvių solidarumas tapo stipriu pavyzdžiu, kaip svarbiu metu galima greitai susitelkti ir konkrečiais darbais prisidėti prie bendro tikslo siekimo. „Nors esame nedidelė tauta, jau daug kartų įrodėme, kad sugebame imtis lyderystės ir įgyvendinti drąsiausias iniciatyvas – tai suteikia palaikymą ukrainiečiams ir padeda jiems išlaikyti aukštą  kovinę dvasią, – pasakoja D. Makarova. – Lietuvių gebėjimas susitelkti jau daugelį metų ukrainiečiams yra solidarumo pavyzdys. Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje lietuvių finansinė parama, prieglobstis pabėgėliams, lėšų rinkimas ginkluotei, kreipimasis į didžiųjų pasaulio valstybių vadovybes ir piliečius mobilizuoja daugelį pasaulio šalių įsitraukti į pagalbą.“Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkės teigimu, jei nekils tiesioginio oro pavojaus, „Tautiškai giesmei aplink pasaulį“ Valstybės dieną Ukrainos lietuviai tradiciškai susirinks „Ukrainos ir Lietuvos draugystės skvere“ prie Sofijos Soboro.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...