Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – apie aktualią muziką su aktualiais kūrėjais…

Aktuali muzika ir aktualūs kūrėjai… Kas jie tokie? Mūsų laidos „Tarp kabučių“ pašnekovai dirigentas, ansamblio vadovas Karolis Variakojis ir alytiškė, eksperimentinių muzikos instrumentų kūrėja, kompozitorė ir garso meno atstovė Guoda Diržytė. Ar iš tikrųjų aktualus pasaulio muzikos ir garso kultūros tyrinėjimas ir kam jis aktualus…? Apie tai plačiau klausykite pokalbio.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Alytaus miesto simfoninio orkestro ,,Svajonė“ dirigentas Karolis Variakojis (Nuotr. Foto – Arti)

Alytaus publikai puikiai pažįstamas Alytaus miesto simfoninio orkestro ,,Svajonė“ dirigentas Karolis Variakojis spalio 28 dieną, šeštadienį, Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje pasirodys kiek kitokiame amplua. Su savo vadovaujamu ir sėkmingai į tarptautinę sceną žengiančiu šiuolaikinės muzikos ansambliu Synaesthesis pristatys Lietuvoje itin retai skambančius šiuolaikinės muzikos kūrinius.

(Nuotr. Foto – Arti)

„Vieno iš koncertų programą atvešim į Alytų. Idėja atvažiuoti į Alytų buvo jau seniai ir kažkada su Daiva Martikonyte (Alytaus simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovė) pagalvojom, kad būtų „jėga“ kada nors (su ansambliu aut. past.) atvykti. Čia atvažiuos toks daugiau klasikinis šešetas ir atliksim europietišką muziką. Didžioji dalis autorių ir patys atvyks paklausyti savo kūrinių “ – pasakoja laidos pašnekovas.

„Šiaip mūsų ansamblį sudaro įvairiausi instrumentai, tai ir elektrinė gitara, ir klavišiniai, kontrabosas.  Ansamblis toks tarp roko grupės ir klasikinio sąstato (šypsosi) Konkrečiai atvažiuos toks klasikinis kvartetas plius smuikas, altas, čelė, fortepijonas, fleita ir klarnetas, tai toks šeštas. “

Guoda Diržytė

Kita mūsų laidos pašnekovė – Guoda Diržytė, alytiškė, eksperimentinių muzikos instrumentų kūrėja, kompozitorė ir garso meno atstovė. Jos darbai orientuoti į pasaulio muzikos ir garso kultūros tyrinėjimą, daug dėmesio skiria požiūriui į gyvenimą ir bendravimą, o ne į įprastą kultūros industriją. Guoda pati kuria instrumentus, kurie kartais labai keisti ir ieško įkvėpimo įvairiose pasaulio kultūrose.

„Nežinau kaip save tiksliai įvardinti… Gal kaip garso menininkę, garso dizainerę, kompozitorę, bet iš tikrųjų, tai šiais laikais visi galime būti garso menininkais ir inžinieriais, tik tiesiog reikia ieškoti naujų garsų ar kurti naujus instrumentus. Visa tai prasidėjo dar mokykloje, kai nepakako paprasčiausios gitaros ir jos teikiamų galimybių. Norėjau išbandyti kažką naujo, gal net šiek tiek šokiruoti žmones, kad gali ir daužyti gitarą, net vien tik ja groti, tiesiog gražiom natom.“ – šypsosi Guoda.

„Man atrodo, kad visko gali pasiekt ir be universiteto, tačiau būtų sudėtinga todėl, kad kai turi popierių į tave žiūri kitaip. Taip pat, jeigu tu nežinai srities, į kurią nori eiti, tai universitetas tau parodo kelią, parodo galimybes, kurių galbūt nežinojai, bet jeigu tikrai žinai ko nori, manau viskas įmanoma ir be akademinio išsilavinimo. “

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...