Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„Tarp kabučių“ – Audronė Žigaitytė-Nekrošienė: jeigu kažko trūksta – pamėginkite nerti į meno renginius

Jau kvepia Birštono vasaros menų akademijos atidarymu… „Skanausim ir ragausim renginio saldainius, o įspūdžius dėsim į krepšius“ – taip sako Birštono vasaros menų akademijos rengėjai. O menų akademija duris atveria jau šį savaitgalį. Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje. Apie tai šiandien ir kalbėsim. Šiandienos mūsų laidos „Tarp kabučių“ viešnia – Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

 

Šiemet kursuose numatoma naujovė – arfa ( (c)2014 Martynas Aleksa)

Kai vasara nelepina, lepina ko gero tie dalykai, kurie sušildo sielą, sušildo širdį, tada šilta būna ir protui, atsiranda šypsena veide… Birštonas vienas iš tų kurortų, kuris jau yra sukūręs savo aurą ir čia ne vienerius metus vyksta gražūs bei geri dalykai.

Vienas iš jų – Birštono vasaros menų akademijos kursai.  Juose nuo šio savaitgalio iki rugpjūčio 7d. aktyvieji dalyviai turės galimybę tobulintis pianistės Ninos Serioginos (Rusija), vokalistų Astos Krikščiūnaitės, Vladimiro Prudnikovo ir BVMA svečių Jūratės Švedaitės (JAV) ir Vytauto Juozapaičio meistriškumo pamokose. Dainavimo vaikams ir paaugliams pamokas ves Eglė Juozapaitienė, o koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovaus Nijolė Ralytė.

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė sako, jog šiais metais yra ir naujovių. „Šiemet mes turime arfą, karališką instrumentą ir arfistė Joana Daunytė žada pamokyti kiekvieną norintį, kad jie suprastų, koks tai yra instrumentas. Arfa nepaprastai sudėtinga. Tai yra toks egzotiškas, karališkas instrumentas, kad iš vienos pusės tai bus tarsi koncertų puošmena.“ – atskleidžia pašnekovė.

Praėjusių metų kursų akimirka (organizatorių nuotr.)

„Džiugu, kad kelis metus iš šalies BVMA darbą stebėjęs dirigentas Modestas Pitrėnas šiais metais sutiko vesti interpretacijos pamokas. Taigi, maestro stengsis padėti jauniesiems susigaudyti muzikos paslapčių tarp natų vingrybėse. Jam talkins turiningomis interpretacijomis garsėjanti dainininkė Ieva Prudnikovaitė.“ – pasakoja Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Praėjusių metų kursų akimirka (organizatorių nuotr.)

Tradiciškai vyks koncertai Birštono kurhauze ir Kultūros centre, paskaitos muzikos interpretacijos, viešųjų ryšių, muzikos terapijos, kultūros politikos bei kitomis temomis. Tad savaitgalį susitikime Birštone, V -ojoje vasaros menų akademijoje. Iki pasimatymo!

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...