Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

„Tarp kabučių“ – Justina Gringytė: bendravimas su vaikais ir jaunimu yra labai svarbu

Besibaigiant metams Alytaus muzikos mokykloje įvyko antrasis konkursas Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondo stipendijai gauti. Jau paaiškėjo ir laimėtojos: stipendiją laimėjo trečios klasės, vienuolikos metų amžiaus pianistė Justina Siaurukaitė. Antra laimėtoja yra dešimties metų, trečios klasės fleitininkė Greta Sarpaliūtė. Jai skirtas specialus prizas – suma, kuria galima apmokėti už visų metų mokslą Muzikos mokykloje.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Šioje „Tarp kabučių“ laidoje kalbėsime su fondo steigėja Justina Gringyte bei muzikais Algirdu Verbausku, Mindaugu Gecevičiumi ir muzikos mokyklos direktore Aldona Vilkeliene. Ką reiškia investicijos į vaikų muzikinį lavinimą, ką vaikams reiškia dalyvavimas tokiame konkurse…? Plačiau klausykite pokalbio.

Justina Gringytė sako, jog „tokie dalykai kaip stipendija“  yra kasmetinis reikalas ir tikisi, kad tai bus ilgametė tradicija. „Aš žinau, kad kitais metais tokiu metu manęs nebus Lietuvoje, tačiau viskas yra daroma telefonu ir internetu, bus komisija,  aš joje neprivalau būti… ir dar kitais metais manęs nebus, ko gero ir 2020 metais irgi nebūsiu, bet aš žinau, kad konkursas tikrai vyks“.

„Aš manau, kad apskritai bendravimas su vaikais ir jaunimu yra labai svarbu. Ir ta kaita, kitą kartą svarbesnė negu bet kokios sienos. Tie emociniai dalykai, įkvėpimas, bendravimas, žinojimas, kad galiu yra labai svarbu“.

Muzikas Algirdas Verbauskas

„Čia yra labai nuostabi idėja, nuostabi galimybė, kad Justina gali savo organizaciniais sugebėjimais ir kitais ištekliais tą sau leisti.“ – apie fondą kalbėjo muzikas Algirdas Verbauskas.

Tuo tarpu Alytaus muzikos mokyklos direktorė Aldona Vilkelienė sako, kad kiekvienas geras darbas turi savybę plisti: „labdara ir tie geri darbai, kuriuos daro Justina Gringytė ir jos vardo fondas, tai didelis pavyzdys, didelis paskatinimas vaikams. Tai reiškia, kad vaikas yra pastebimas, vaikui atsiveria visai kitas kelias, jo žinomumas visai kitas, jam atsiranda didesnis pasitikėjimas savimi“.

„Mūsų mokyklos programos yra ilgalaikės ir vaiko praktiniai įgūdžiai, grojimo įgūdžiai vystosi per eilę metų. Reikia labai daug muzikuoti ir turėti techninių įgūdžių, mes žiūrim, kad vaikai būtų motyvuoti, kad jie būtų kūrybingi. Kai vaikas įstoja, mes tėvams sakom, jog bus labai daug darbo ir tada, kai jau truputį pajudės pirštukai, atsiras džiaugsmas“.

Tad visiem artėjančių švenčių proga optimizmo ir daugiau šypsenų!

Laidą parengė Liudas Ramanauskas.

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...