Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fm99/domains/fm99.lt/public_html/wp-content/themes/itsbase/functions.php on line 302
Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Tarp kabučių“ – kitą savaitgalį pasinerkite į Japonijos kultūrą Alytuje!

Lietuvos Bonsai Asociacija, „Black Scissors“ bendrijos narė, organizuoja pirmąjį tarptautinį „Black Scissors“ kongresą ir Penktąjį Japonijos Kultūros Festivalį, kuris  Alytuje vyks rugsėjo 2-4 dienomis, pirmąjį rudens savaitgalį. Bonsai renginio naujoji dvasia – „Black Scissors“. Šioje „Tarp kabučių“ laidoje apie tai, kas laukia renginio metu ir apie savo Ryto rasos sodą kalba festivalio organizatorius Kęstutis Ptakauskas.

Pirma pasakojimo dalis:

Antra pasakojimo dalis:

Trečia pasakojimo dalis:

„Black Scissors“ yra naujasis pasaulinio Bonsai kultūrinio judėjimo simbolis. Jo misija yra naujų idėjų paieškos, kūrybiškos laisvės ir garbingos Bonsai seserijos dvasios skatinimas, dalijimasis Bonsai meno kūrybiškumu ir jo išaukštinimas į kitą lygį, suteikiant visiškai naują požiūrį į jį. „Black Scissors“ pasisveikinimo ženklas yra du pirštai nukreipti žemyn arba į priekį.

20160825_110132
Festivalio organizatorius Kęstutis Ptakauskas.

„5-asis Japonijos kultūros festivalis alytiškius bei miesto svečius supažindins su Arbatos gėrimo ceremonija, Origami, Kaligrafijos, Suiseki menais. Vyks paskaitos apie Japoniškus KOI karpius, bus galima pasigrožėti tradiciniais japoniškais drabužiais Kimono. Be kita ko džiazo mėgėjai turės galimybę pasiklausyti japonų džiazo atlikėjų“. – pasakoja pašnekovas.

20160825_113235
Kęstutčio Ptakausko Ryto rasos sodas

Rugsėjo 2-oji skelbiama mokinių ir jaunimo diena, o jo programoje numatyta kaligrafijos mokymai, arbatos gėrimo ceremonija, joga, aikido, kimono demonstracija, paskaitos apie origami, koi karpius, Japoniją. Sulauksime ir Europos bonsai meistrų demonstracijos, „Kyogen” teatro pasirodymo ir festivalio atidarymo su kendo programa ir japonišku džiazu.

20160825_110646
Kęstutčio Ptakausko Ryto rasos sodas

Rugsėjo 3-oji be minėtų temų atvers ir suiseki pasaulį, pateiks „juodųjų žirklių” apdovanojimus ir festivalio uždarymą su Japonijos ambasados Lietuvoje pristatomais muzikos atlikėjais.

Rugsėjo 4-oji nepašykštės dar daugiau arbatos, pažinčių su suiseki, kaligrafija, koi karpiais ir dovanos atsisveikinimo koncertą su alytiškiams jau pažįstama pianiste ir vokaliste Keiko Borjeson McNamara.

07 S LT Renginio programa BLACK SCISSORS
Festivalio programa

Japoniškais sodais susidomėjęs prieš beveik du dešimtmečius, dabar Kęstutis savo namuose Pirmajame Alytuje yra įkūręs nuostabų japoniško stiliaus sodą ir nuolat juo rūpinasi. Japoniškos kultūros puoselėtojas yra pelnęs pripažinimą tarp­tau­ti­nė­se ir pa­sau­li­nė­se bon­sai pa­ro­do­se. Savo sode Kęstutis randa viską: gamtą, save, ramybę, tylą, grožį, pilnatvę.

07S ENG Renginio programa BLACK SCISSORS
Festivalio programa

Pasak Kęstučio, pasaulyje yra net bonsų mados. „Yra meistrų, kurie kuria miniatiūrinius miškus, o kai kurie savo kompozicijas mėgsta papildyti miniatiūrinėmis figūrėlėmis – žmonių, pastatų, gyvūnų ir pan.“

Atvėręs savo sodo duris japoniškos kultūros puoselėtojas aprodė tai, ką sukūrė savo rankomis. Pirmąjį savo bonsą alytiškis nusipirko iš draugo dar 1989 metais. Alytiškis bonsus kuria iš lietuviškų medžių – obels, kriaušės, kaštono.

 

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.