Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Tarptautinė jaunimo vasaros mokykla Dauguose netrukus užvers duris, – ar gebame gyventi LAISVAI?

Šešių dienų tarptautinė jaunimo vasaros mokykla, kurioje dalyvauja jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Didžiosios Britanijos, Dauguose jau bėga į pabaigą. Apie tikslus, siekius, veiklas ir būsimus rezultatus „FM99″ eteryje kalbėjome su projekto „Gyvenu laisvai!“ vienu iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi. Kviečiame pasiklausyti!

Birželio 25 d. Alytaus rajone prasidėjo tarptautinė jaunimo vasaros mokykla. Į ją atvyko projekto „Gyvenu laisvai!“ dalyviai ir alumniečiai iš Visagino, Klaipėdos, Biržų, Šalčininkų, Švenčionių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat jaunieji šauliai, skautai ir ateitininkai, svečiai iš Ukrainos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos. Šešių dienų tarptautinė jaunimo vasaros mokykla organizuojama bendradarbiaujant su LR Krašto apsaugos ministerija ir JAV Ambasada Lietuvoje.

Akimirkos iš tarptautinės jaunimo vasaros mokyklos

Pirmoje jos dalyje jaunuoliai kartu JAV ekspertais Carl Wilkens bei Nicholas Coddington ir Lietuvos ekspertais Mariumi Ulozu bei Nerijumi Miginiu nagrinėjo susvetimėjimo, požiūrio į kitus, tolerancijos, pabėgėlių bei kitas susijusias temas. Tarptautinei jaunimo vasaros mokyklai įsibėgėjus, jaunuoliai kartu su istoriku dr. Mindaugu Nefu ir istoriku, Lietuvos kariuomenės atstovu Karoliu Zikaru vyko į ekskursiją, kuriuos metu lankėsi Genocido aukų muziejuje, Tuskulėnų rimties parke, Panerių memorialiniame muziejuje. Tos pačios dienos popietę jų taip pat laukė susitikimas ir įvairios aktyvios užduotys su NATO ir Lietuvos kariuomenės kariais Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione.

Paskutinė tarptautinės jaunimo vasaros mokyklos dalis skirta kūrybai. Jos metu jaunuoliai savo mintis, jausmus išreiškė kurdami meno kūrinius kartu profesionaliais menininkais: dramaturgu, Auksinio scenos kryžiaus, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“, „Auksinės kaukės“ ir kitų garbingų apdovanojimų laureatu, 2017 m. tolerancijos žmogumi Mariumi Ivaškevičiumi, kino režisiere, keturių „Sidabrinės gervių“ laureate Kristina Buožyte, teatro režisiere, tarptautinių festivalių „Spoleto“ (Italija), „Encounter“ (Čekija), „Il teatro nudo“ (Italija) ir kitų prizininke Kamile Gudmonaite, dviejų Auksinių scenos kryžių laureatu, choreografu Vyčiu Jankausku, kuriam talkino šokėja, pedagogė Giedrė Jankauskienė, taip pat muzikantu, visuomenės veikėju Jurgiu Didžiuliu. Kūrybinį procesą vainikuos sukurtų meno kūrinių pristatymas ir aptarimas.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Tarptautinei jaunimo vasaros mokyklai vadovauja jaunimo reikalų ekspertai Nerijus Miginis, Marius Ulozas ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Nuotraukos ir informacija: www.gyvenulaisvai.lt

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...