Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Tarptautinėje parodoje Alytuje – ekslibristai iš pasaulio tolybių

Tarptautinio ekslibrisų konkurso „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ finalinis akordas įvyks paskutinę spalio savaitę. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) spalio 27 d. 17 val. bus atidaryta tarptautinė ekslibrisų paroda „KURIANTYS TILTUS“ ir paskelbti konkurso laureatai.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, būdama „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ dalimi, paskelbė ekslibrisų konkursą ir pakvietė Lietuvos ir užsienio šalių dailininkus sukurti ekslibrisus, įprasminančius visa apjungiančius tiltus kaip Alytaus istorinę realiją arba kaip metaforą. FM99 apie konkursą ir jo dalyvius pasakoja dailininkas Arūnas Vaitkus.

Arūnas Vaitkus

Visa sujungiantys tiltai  – „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simbolis. Tiltai į žmogų, kūrėjų ir bendruomenių tiltai, tiltai iš dabarties į praeitį ir ateitį, tiltai, jungiantys senąją ir jaunąją kartas, kultūrą ir verslą, čia pasilikusius ir po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius. Tačiau svarbiausias visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus.

Konkurso tikslas – įprasminti kultūrinį įvykį „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ – išreikšti Alytaus miesto vizualinį identitetą specialiai sukurtomis mažosios grafikos formomis ir jų išliekamąja sklaida.

Netikėta, bet simboliška, kad „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ kultūriniam įvykiui – ekslibrisų konkursui darbus atsiuntė 22 mažosios grafikos kūrėjai: 11 autorių iš Lietuvos ir 11 autorių – iš įvairių pasaulio kampelių (Argentinos, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rumunijos, ir  Šiaurės Makedonijos).

Rajmund Aszkowski (Lenkija), Karoly Balajti (Rumunija), Jocelyne Benoit (Kanada), Derek Michael Besant (Kanada), Trajče Blaževski (Šiaurės Makedonija), Lolita Braza (Lietuva), Sigutė Bronickienė (Lietuva), Aušra Čapskytė-Šarauskienė (Lietuva), Kristina Daniūnaitė (Lietuva), Andrejs Maris Eizans (Latvija), Leszek Frey-Witkowski (Lenkija), Claudia Garcia (Argentina), Raquel Gociol (Argentina), Antanas Jankauskas (Lietuva), Vladas Kudaba (Lietuva), Torill Elisabeth Larsen (Norvegija), Henrikas Mazūras (Lietuva), Serena Pečiūnaitytė (Lietuva), Ovidiu Petca (Rumunija), Sigita Saulėnienė (Lietuva), Povilas Šiaučiūnas (Lietuva), Kęstutis Kazimieras Šiaulytis (Lietuva).

Kiekvieną konkursui pateiktą darbą vertino ekslibrisų konkurso vertinimo komisija: Albertas Gurskas, dailininkas, grafikas, Vilniaus dailės akademijos profesorius; Arūnas Vaitkus, dailininkas; Vida Grišmanauskienė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė; Andrius Mosiejus, tapytojas, skulptorius, grafikas ir keramikas; Lina Kamorūnaitė, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja.

Atitinkančių temą, meniškiausių ekslibrisų autoriai parodos atidarymo metu bus apdovanoti premijomis. Ši atranka komisijai tapo kiek skausminga, nes susižavėjimą ir pagarbą menui sukėlė daug daugiau kūrinių, laiškų vokuose suskridusių iš pasaulio tolybių.

„Noriu padėkoti bibliotekai, kuri tęsia tradiciją eksponuoti ženklus knygai ir rengti tokio pobūdžio konkursus. Pastarasis konkursas rodo didelį susidomėjimą. Ir ne tik respublikos dailininkų, bet ir labai plataus pasaulio atstovų. Džiugina, kad yra skelbiama apie mūsų krašto kultūrą, knygos kultūrą ir apie kultūrą apskritai, – sako vertinimo komisijos pirmininkas profesorius Albertas Gurskas. – Labai turtinga atlikimo technikų įvairovė: nuo klasikos – linoraižinio, oforto – iki labai šiuolaikiškų technikų. Kūrybiniai specialistų darbai byloja, kaip ir šiuolaikiškomis technikomis yra atskleidžiamas šios dienos gyvenimas.“

Tarptautinėje ekslibrisų parodoje „KURIANTYS TILTUS“ Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje po keletą savo darbų eksponuos visi 22 konkurso dalyviai. Mažosios grafikos darbus bus galima apžiūrėti iki lapkričio 22 dienos.

Kviečiame apsilankyti!

Projektas „Alchemija. Miesto identiteto paieškos“: Tarptautinis ekslibrisų konkursas „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“. Autoriams piniginius prizus įsteigė projektą „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ administruojanti BĮ Alytaus miesto teatras iš Kultūros ministerijos projektui skirtų lėšų. Rėmėjas – Alytaus miesto savivaldybė.

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.