Klausyti gyvai

09:00 - 09:30

Kalendoriaus lapelis

Turi idėją miesto erdvėms? Teikite projektus Alytiškių iniciatyvoms!

Paskelbtas kvietimas teikti alytiškių iniciatyvas – bendruomenių projektus gyvenamajai aplinkai gerinti. 2018 metais Alytus buvo pirmasis miestas Lietuvoje, pradėjęs taikyti dalyvaujamąjį biudžetą ir pakvietęs miesto gyventojus nuspręsti, kur bus naudojama dalis miesto pinigų. Alytaus iniciatyva išplito po Lietuva ir dabar taikoma maždaug pusėje Lietuvos savivaldybių.

Pagal alytiškių pateiktus projektus įrengti suoliukai ir treniruokliai Dainų slėnyje, grilis Jaunimo parke, Alytus-myliu miesto vartai, grojantys suoliukai, Šviesos sodas. Visi įgyvendinti projektai – mažųjų kategorijos, iki 25000 eurų. 

Taip ir nepadaryti du vadinamieji „didieji“ – projektai iki 150 000 vertės – „Mies­to so­do kon­cer­ti­nė erd­vė“ ir „An­zel­mo Ma­tu­čio par­kas – erd­vė vai­kams“. Tačiau anot M.Vaikšnoro, tvarkomi dokumentai ir juos ketinama įgyvendint.

Anot Alytaus m. savivaldybės administracijos specialisto Mindaugo Vaikšnoro, šiais metais bus pradėti įgyvendinti dar keli alytiškių pateikti projektai – Jazminų parkas, Padaužų aikštelė.

Projektus galima teikti nuo 16 metų

Projektus alytiškių iniciatyvoms gali teikti 16 metų ir vyresni alytiškiai, deklaravę gyvenamąją vietą Alytaus m. savivaldybėje. Sugalvojus idėją, ją reikia trumpai aprašyti pagal parengtą formą ir surinkti 20 palaikančių gyevntojų parašų. Paraiškas galima teikti iki balandžio 12 d. 16.00-os valandos.

Vėliau reikalavimus atitinkančios paraiškos bus teikiamos miesto gyventojų balsavimui ir įgyvendinamos surinkusios daugiausiai balsų.

Reikalavimai projektams

Tam, kad projektas būtų įgyvendintas, jis turi būti planuojamas miesto teritorijoje, savivaldybės valdomoje žemėje, kurioje reikalavimai leistų tai padaryti – pavyzdžiui, jeigu yra reikalinga statyba, kad būtų galima tame sklype statyti.

Projekto teikėjai paraiškoje nurodo vietą, kurioje tikisi, kad idėja bus įgyvendinta, tačiau jei vieta ir neatitinka reikalavimų, su iniciatoriais specialistai susisieks ir suderins kitą įmanomą vietą.

Projektai gali būti teikiami didžiųjų ir mažųjų kategorijoms. 

„Turime 2 kategorijas, yra mažieji projektai ir didieji projektai, tai mažieji projektai turi būti įgyvendinami per metus laiko, didieji projektai per 2“, – aiškina Mindaugas Vaikšnoras.

 Yra pavyzdžių, kai to nepadaryta ir per penkerius metus, tačiau anot specialisto, tvarkomi dokumentai ir bus siekiama idėjas įgyvendinti.

Projektams skiriamos sumos nesikeičia nuo 2018 metų – didiesiems skiriama iki 150 000 eurų, mažiesiems iki 25 000 eurų.

Dažniausios kliūtys

Dažniausios kliūtys – žemės paskirtis, kultūros paveldo objektai, pasakoja M.Vaikšnoras.

„Galima, pavyzdžiui, paminėt ta vadinama šokių aikštelė (Estrada Miesto sode – red.past.) ten yra kultūros paveldas. Buvo kaip ir suderinta, pradėta projektuot, kažkas vėl netinka ir taip labai užsitęsė, bet tikimės, kad ir tai bus įgyvendinta.“ – tikisi pašnekovas.

Pasitaiko nemažai projektų, kuriuos norima įgyvendinti apribojimus turinčiose teritorijose, pasakoja Mindaugas Vaikšnoras,  paraiškos priimamos, jeigu įmanoma vietą koreguoti.

„Bet jeigu jau dabar kai matome, kad bus didelių problemų, tai net neatiduodam visuomenei balsavimui, numatom, kad bus strigimas, nepavyks, nesinori nusivilt.“ – aiškina savivaldybės specialistas.

Projektus galima teikti ir elektroniniu būdu – pasirašius elektroniniu parašu atsiųsti elektroniniu paštu [email protected]. Taip pat galima atnešti gyvai į savivaldybę.

Ankstesnių metų iniciatyvos

2018 m. mažos apimties projektas „Dainų slėnis gyvas“ – Dainų slėnyje įrengta aktyvaus laisvalaikio aikštelė sutreniruokliais, devyni suoliukai, betoninis žaidimų stalas ir grilis. Didysis laimėjęs projektas – „Estrada Alytaus miesto sode“ dar iki šiol neįgyvendintas.

2019 m. laimėjęs didelės apimties projektas „Alytus-Myliu“ – miesto vartai, įrengti įvažiuojant į miestą nuo Vilniaus, Kauno, Lazdijų pusės.

2020 m. laimėjęs mažos apimties projektas „Su gaivia bangele…“ – Laisvės Angelo aikštėje įrengtas muzikinis suoliukas, grojantis Alytaus himną. 

2021 m. laimėjęs mažosios apimties projektas „Dėžės šunų ekskrementams su maišelių dispanseriu“ – įvairiose miesto vietose buvo įrengta 50 tokių dėžių. 

2022 m. laimėjęs mažosios apimties projektas „Šviesos sodas“ įgyvendintas, didelės apimties „Jazminų parkas“ dar laukia savo eilės.

2023 m. laimėjęs mažos apimties projektas „Gyvas draugystės kiemas“ ir didelės apimties projektas „Padaužų aikštelė“planuojama, kad bus įrengta šiais metais.

Kaip ir kur teikti

Projektų tvarkos aprašas ir paraiškos forma čia:

Spausdintos paraiškos priimamos Alytaus miesto savivaldybės priimamajame adresu Rotušės a. 4, Alytus (darbo laikas I–IV) (8.00–17.00 val.); V (8.00–15.00 val.). Paraiškos teikiamos užklijuotame voke, ant jo turi būti nurodyta: PARAIŠKA, srities, pagal kurią teikiama, pavadinimas, pareiškėjo kontaktai ir adresas.

Paraiškos skaitmeninės versijos teikiamos el. paštu [email protected]

Daugiau informacijos suteiks savivaldybės specialistai:

Kitos naujienos

Remiantis Alytaus policijos iškvietimų statistika, saugiausios naktinės pasilinksminimo vietos Al...

Jau tradiciniu tapęs festivalis gamtoje „Vidur girių“ ir šiemet kviečia patirti bundančią Dzūkijos gamtą ...

Prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vairuotojas kaltinamas klastojęs automobilių kelion...

Lietuvos Vyriausybės rũmuose minimas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO 20-metis.