Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Unikalus gastronominis reiškinys Baltijos šalyse – Sūrių Festivalis

Sūrių Festivalis – surinks įdomiausius smulkiuosius sūrininkus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ateinantį sekmadienį, rugpjūčio 14 d. 11 val. Druskininkų Pramogų aikštėje. Aštuntojo Festivalio lankytojai bus kviečiami išrinkti mėgstamiausią publikos sūrį. Paragavęs visų sūrių konkurse dalyvaujančių sūrių, kiekvienas galės atiduoti balsą už jam labiausiai patikusį. 16 val. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas apdovanos šio sūrio autorius bei sūrininkus. Audrius Jokubauskas jau dvylika metų su šeima gyvena Dzūkijoje, Kabelių kaime, ir gamina sūrį bei kitus pieno produktus. Pasirinkęs gamtai palankų ūkininkavimą jis nėkart nepasigailėjo ir tvirtina, jog gaminių paklausa tokia didelė, kad jie net nespėja patenkinti viso poreikio. Audriaus nuomone, būtent toks ūkininkavimas yra tvarus ir turintis perspektyvą. FM99 eteryje „Gyvo miesto“ rubrikoje pokalbis su Audriumi Jokubausku apie sūrių festivalį, kuris grįžta į Druskininkus.

„Mūsų darbo filosofija yra viską daryti taip, kad nesugadintume gero dalyko, – teigia Audrius. – Pradedant nuo žemės, ant kurios ganome gyvulius, visų pirma turėtume nesugadinti tų pievų, taip pat nesugadinti gyvulių sveikatos nuo pat jų gimimo iki tol, kol mes su jais kartu dirbame. Juk žinome, kad iš sveiko gyvulio gauname sveiką produkciją ir gauname ją ilgą laiką. Galiausiai – nesugadinti savo produktų nuo pamelžto pieno iki pat subrandinto sūrio. Vadovaujamės tokia nedidelio poveikio aplinkai filosofija.“

Renginio metu vyks trys profesionalios degustacijos. Paulius Jurkevičius (gastronomijos žurnalistas, Italija) pakvies į skonio kelionę po Sicilijos sūrių pasaulį. Kamil Holajda (Lenkija) supažindins su Lenkijos sūrių pasauliu. Vilniaus Universiteto profesorius Rimvydas Laužikas skaitys paskaitą apie sūrius Lietuvos gastronomijos istorijoje. Vyks sūrių mugė, sūrių konkursas, kūrybinės dirbtuvės ir mokslinis šou “Atradėjas” vaikams, grupės “Sidabro” koncertas.

Sūrių Festivalis vyks rugpjūčio 14 d. 11-19 val. Druskininkuose, Vilniaus al. 24, Druskininkų Pramogų aikštėje.

Programa:
11:00 Renginio pradžia – Mugė
Sūrių konkursas
Gourmet kiemelis su „Velvetti“.
Mėgstamiausio publikos sūrio rinkimai
Aklos degustacijos, sūriškos varžytuvės. Kūrybinės dirbtuvės vaikams – Mokslinis šou atradėjas. Tikri mokslo bandymai! Akivaizdi fizikos ir chemijos dėsnių demonstracija! Mus supančio pasaulio Linksmybės ir pažinimas.

12:00 Paskaita. Prof. Rimvydas Laužikas – Sūriai Lietuvos gastronomijos istorijoje.

13:00 Degustacija. Kamil Holajda – Avių ir ožkų pieno sūriai iš Lenkijos sūrinių Sernica Dolnośląska ir Groser.

15:00 Degustacija. Paulius Jurkevičius – Skonio kelionė po Sicilijos sūrių pasaulį.

16:00 Sūrių konkurso apdovanojimai 17:00 Koncertas. Scenoje šėls „Sidabro“ – roko grupė iš Dzūkijos.

19:00 Pabaiga – Degustacijos su išankstiniais bilietais, kaina 30 Eur žmogui.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...