Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Vaikystės žaidimų diena Merkinės fabrike šį šeštadienį (ir lietaus gal nebus!)

Birželio 4-ąją, pažymint Vaikų gynimo dieną, Merkinės fabrikas kviečia žaisti didelius ir mažus Merkinės gyventojus bei atvykėlius iš visos Lietuvos. Iki vėlyvo vakaro Merkinės dvarvietės svečiai galės prisiminti ar išmokti senelių bei tėvų vaikystę menančius žaidimus. Šeimos laukiamos šiuolaikinio meno kūrėjo Algimanto Roko Černiausko dirbtuvėse, vienas iš Merkinės fabriko įkūrėjų, Vytaras Radzevičius žada intriguojantį savo vaikystės žaidimą.  

Tarptautinė vaikų gynimo diena kasmet žymi vasaros pradžią ir įkvepia pasižvalgyti po vaikystės prisiminimus. Merkinėje šią dieną kviečiama paminėti žaismingai – prisimenant dar tėvų ir senelių pamėgtus žaidimus: „Broleli, gelbėk“, „Aukšta žemė“, „Katinas ant pečiaus tupėjo“ ir kitus. Mikliai pajudinus kojas „šokinėjimo per gumytę“ varžytuvėse, tikslių ir koncentruotų judesių pareikalaus  „Jenga“ čempionatas. Daugiau žaidimų – daugiau būdų prisiminti vaikystės džiaugsmus, susidraugauti ir atrasti vieniems kitus.

Kokiais įkvėpimais ir kūryba gyvena Merkinės apylinkės amatininkai bei ūkininkai patirti bus galima prieš vidurdienį prasidėsiančiame ūkininkų ir amatininkų turguje. Kartu su savo rankomis sukurtomis draugystės apyrankėmis ar nutapytais įstabių Merkinės apylinkių peizažais, namo bus galima parsivežti ir dzūkiškų lauktuvių: medžio ir odos dirbinių, juodosios ir raugo keramikos, natūralios kosmetikos, pušų spyglių sirupo, rankdarbių, ūkininkų produkcijos, sodinukų. Kūryba ir žaidimai bei dalijimasis taps svarbiausiu šventės akcentu, suburiančiu ir vietos bendruomenę, ir užeivius.

Visame pasaulyje minima Vaikų gynimo diena kviečia pažinti, su kokiomis problemomis susiduria šiandienos vaikai ir primena, kaip svarbu ieškoti kūrybiškų tų sprendimų būdų. Kūryba – neatsiejama ir Merkinės fabriko dalis, todėl dvarvietėje įsikurs kūrybinės šiuolaikinio meno dirbtuvės. Visai šalia dvarvietės atsiveriantis santakos vaizdas, miško ažūrai provokuoja unikalias naujų kūrinių vizijas. Menininkas Algimantas Rokas Černiauskas ne tik kvies tapyti improvizuotame plenere, bet mokys, kaip pajusti unikalią šio krašto gamtos galią.

Vaikystėje šventę reikšdavo ne tik saldus stalas, bet ir galimybė ilgiau panaktinėti su draugais. Tokią galimybę per Vaikų gynimo dieną Merkinės kultūros centre sukurs kino teatras „Pasaka“. Nuo 18 valandos miestelio kultūros centre žiūrovus džiugins animacinis filmas „Kur dingo Anan Frank?“, pasakojantis apie Antrojo pasaulinio karo prisiminimus ir vaikiškus troškimus. Po trumpos pertraukos, 21 valandą, jaunimą kviesime į jaunimo kino naktį. Naktinius filmus „Išgyventi vasarą“, „Širdys“ ir „Ištraukti peiliai“ lydės edukacinė programa.

Visa „Vaikystės žaidimų dienos“ programa:

Merkinės fabriko VASAROS turgus

11:00–17:00 val., Merkinės fabrike prie dvarvietės

Merkinės ūkininkų ir amatininkų turgaus lankytojai ir svečiai galės įsigyti lauktuvių iš Dzūkijos: medžio dirbinių, juodosios ir raugo keramikos, ūkininkų produkcijos, sodinukų, natūralios kosmetikos, pušų spyglių sirupo, rankdarbių, odos dirbinių, amatininkų gaminių. DĖMESIO! Informacija turgaus prekybininkams tel. nr. 866109545.

Vaikystės žaidimai

12:00–17:00 val., Merkinės fabrike prie dvarvietės

Veiklos: dideli muilo burbulai, draugystės apyrankių pynimas, stalo žaidimai, tapybos dirbtuvės su dailininku Algimantu Roku Černiausku.

13 val. aktyvūs žaidimai: „Broleli, gelbėk”, „Aukšta žemė, „Katinas ant pečiaus tupėjo” ir kt.

14 val. šokinėjimo per gumytę varžytuvės;

15 val. žaidimo „Jenga” čempionatas;

16 val. Vytaro Radzevičiaus vaikystės žaidimas.

Animacinis filmas visai šeimai „Kur dingo Ana Frank?“

18.00–19.30 val., Merkinės kultūros centre

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=aAUU3MmxmoU.

Filmas bus rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Bilietai: filmo peržiūra nemokama

Filmą pristato kino teatras „Pasaka“

Jaunimo kino naktis

21:00–iki ryto, Merkinės kultūros centre

Renginio metu žiūrėsime tris filmus, taip pat vyks ir edukaciniai užsiėmimai susiję su filmų temomis.

Kino nakties filmai:

– „Išgyventi vasarą“, rež. Marija Kavtaradzė

„Širdys“, Rež. Justinas Krisiūnas

„Ištraukti peiliai“, rež. Rian Johnson

Bilietai: filmų peržiūros nemokamos

Filmus pristato kino teatras „Pasaka“

Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis.

Renginiai nemokami, daugiau informacijos ieškokite „Merkinės fabrikas“ Facebook ir Instagram  paskyrose.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...