Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ – apie artėjančius mokslo metus

Mokslo ir žinių diena – paprasčiau vadinama tiesiog Rugsėjo 1-oji – tai diena, kuomet įprastai mokiniai sugrįžta į darželius, mokyklas bei kitas mokymosi įstaigas ir pradeda naujus mokslo metus. Tai džiaugsmo ir iššūkių metas vaikams, tėvams ir mokytojams.

Šeimose turinčiose mokyklinio amžiaus vaikų kyla klausimas, ne tik kaip vaiką suruošti mokyklai, bet ir kaip elgtis patiems, kad vaikas jaustųsi gerai, kad mokslo pradžia jam būtų šviesi, pakili. Į ką reikia atkreipti dėmesį, norint mokslo metams sklandžiai paruošti tiek pirmoką, tiek paauglį. Laidoje „Vaiku pasaulis musu pasaulyje“ kalbėjome su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, sveikatos, medicinos psichologe Neringa Martišiene ir jos dukra Agniete apie artėjančius mokslo metus.

Neringa Martišienė su dukra Agniete

Planuojant naujus mokslo metus, pasak psichologės nereikia visko apsiimti už vaiką nuspręsti patiems. Svarbu tartis su vaiku ir atsižvelgti i jo nuomonę: pasiteirauti, kaip jis norėtų rengtis, leisti vaikui pasirinkti kuprinę, tušinuką, penalą ir kitas priemones. Pasitarti su juo pačiu, kaip planuoti laisvalaikį po pamokų, kokį būrelį norėtų lankyti. „Išklausyti ir priimti vaiko jausmus, nenuvertinti jų, nesakyti va viskas bus gerai, tu nesijaudink. Jeigu vaikas galėtų nesijaudinti ir nesijaudintų, jeigu jis jaudinasi, jam tai tikrai yra labai svarbu“,- sako Neringa Martišienė.

Mokslo metų eigoje psichologė kviečia tėvelius nebūti pasyviais, domėtis vaikais ir nepasiekti tokios stadijos, kada vaikas jau nebenorėtų eiti į mokyklą. Jeigu kyla problemos reikia kalbėtis su klase, su klasės auklėtoja, su mokyklos vadovybe ir neužleisti tų problemų. Svarbiausia, kad vaikas mokykloje jaustųsi saugiai, tuomet atsiras ir noras į ją eiti.

Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...