Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“. Patiriamas psichologinis smurtas, ar įmanoma tai pastebėti?

Psichologinis smurtas prieš vaikus yra viena iš smurto rūšių. Tėvai ar globėjai privalo apsaugoti vaikus nuo bet kokio smurto, užtikrinti saugumą, pasirūpinti fizine bei emocine vaiko sveikata. Išgirdus smurto sąvoką, dažnas ją susieja su fizinio skausmo sukėlimu, tačiau nesusimąsto, kad žodžiu sužeisti galima daug skaudžiau. FM99 kalbėjome su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktore Ilma Skuodiene. Laidoje kalbėsime apie psichologinį smurta prieš vaikus, sužinosime, ar iš tiesų lengva jį atpažinti? Ar daugėja pranešimų apie šią smurto rūšį prieš vaikus? O gal kaip tik ne ir galime pasidžiaugti, kad viskas yra gerai ir, kad tokių atvejų mažėja.

„Kalbant bet kokia nepatogia, nemalonia tema visada yra vilties, kad mes galime keisti elgesį, kad galime visada ieškoti būdų būti vieni su kitais, o ypatingai su mūsų vaikais.“ – sako Ilma Skuodienė

Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius lyginant su 2021 metais smurto atvejų ne ženkliai, bet padaugėjo. Vis dar dažniausiai patiriamas smurtas yra fizinis, nes psichologinio smurto rūšį pakankamai sudėtinga nustatyti. Tai parodo žmonių netolerancijos lygį prieš vaikus, nes šiuo laikotarpiu gyvename įtampoje. Visi aplinkiniai įvykiai: karas, karantinas žmonėms sukelia nesaugumo jausmą.

Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...