Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą: Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox
Visi šventieji, Vėlinės, Helovynas – šios progos neretai vaikams sukelia daug klausimų. Kuo šios dienos skiriasi? Kaip paaiškinti vaikams šventumą, mirtį ir amžinąjį gyvenimą? Turbūt sutiksime, kad vaikai turi išties daug klausimų… Ir tai yra nuostabu! Daugybę klausimų turėjo ir ypatingas vaikas – Karolis Akutis, kurio atvaizdas iš tolo matyti prie įėjimo į Šv. Kazimiero bažnyčią. Kas šis vaikas? Kuo jis ypatingas? Kodėl apie jį kuriami dokumentiniai filmai, rašomos knygos? Apie tai – jaukus pokalbis su Alytaus Šv. Kazimiero parapijos klebonu Ryčiu Baltrušaičiu.
Kaip apie minėtinas dienas kalbėjo klebonas, bažnyčia turi apstybę šventųjų, tačiau Visų šventųjų diena, lapkričio 1-oji, yra tarsi jų visų susibūrimo diena. Tai viena diena, kai paminimi visi šventieji, iškilmė yra šviesi, ji niekuo nesusijusi su liūdesiu. Vėlinių diena, lapkričio antroji, – atminties diena, skirta prisiminti visus mirusiuosius ir už juos melstis. Tuo metu Helovyno šventė, pasak klebono, iš Amerikos kultūros ateina tarsi su mintimi išstumti mirties kultūrą. Bet ją išstūmus, mes neišmokstame vertinti ir gyvenimo dovanos. Anot R. Baltrušaičio, artimo žmogaus mirtį reikia priimti, išgyventi, išgedėti, suvokti, kad gyvenimas turi trukmę, nesitęsia begalybę, tad reikėtų stengtis gyventi prasmingai. Švenčiant Helovyną taip pat būtų vertinga paieškoti prasmės.
Apie ypatingą berniuką: Ypač prasmingas įvykis Lietuvos krikščionims – palaimintojo Karolio Akučio relikvijos atkeliavimas į Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčią. Atsakydamas į klausimą, kuo šis berniukas ypatingas, klebonas Rytis Baltrušaitis sakė, kad jo, kaip vaiko, ypatingumas vienu sakiniu nenupasakojamas. Vos trijų mėnesių Karolis pradėjo kalbėti, aštuonerių metų jis pradėjo programuoti, nėrė į skaitmeninį pasaulį, nustebindamas mokytojus ir universitetų profesorius. Dar būdamas vaikas, jis pasakė tėvams, kada ir kaip mirs. Fenomenalus atvejis, kad augęs netikinčių tėvų šeimoje, Karolis pradėjo vienas eiti į savo parapijos bažnyčią Milane ir, sulaukęs septynerių metų, paprašė leisti priimti šventąją komuniją. Iki pat savo mirties berniukas kasdien eidavo į šventąsias mišias ir meldėsi. Kaip kalbėjo R. Baltrušaitis, Karolio Akučio fenomenas buvo ir tas, kad savo bendraamžiams ir vyresniems už save, jis sklandžiai, įtikinamai kalbėjo apie Dievą. Karolis buvo draugų kompanijos siela, futbolo komandos lyderis. Berniukas kūrė filmukus apie eucharistinius stebuklus. Per penkiolika gyvenimo metų Karolis Akutis paliko gilų įspaudą daugybės žmonių gyvenime. Laidotuvių metu bažnyčioje buvo gausu jo tėvams nepažįstamų žmonių – benamių, sargų, laiptinių prižiūrėtojų… Tik tuomet tėvai sužinojo, kad berniukas išdalindavo viską, ką turėjo vargšams ir benamiams. Už sutaupytus pinigus jiems pirkdavo miegmaišius, batus ir kita. Gyvenimo nelepinamus žmones dėmesingai kalbindavo, rodė jiems ypatingą dėmesį. Ryčio Baltrušaičio teigimu, yra gausybė liudijimų apie stebuklus, kurie užfiksuoti ne tik bažnyčios, bet ir medikų, psichiatrų.
Bažnyčia nuščiuvusi Karolio Akučio atžvilgiu. Šis berniukas yra pavyzdys, vienas iš būdų pažinti Dievą ir prie Jo eiti.”
R. Baltrušaitis
2020 m. spalio 10 d. Karolis Akutis buvo paskelbtas palaimintuoju. Jo minėjimas liturgijoje – spalio 12 dieną. Palaimintasis Karolis Akutis gimė 1991 05 03, mirė 2006 10 12 nuo ūminės leukemijos ir buvo palaidotas Asyžiuje. Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila 2021 04 10 dieną raštu kreipėsi į Asyžiaus (Italija) vyskupą Domenico Sorrentino, prašydamas palaimintojo Karolio Akučio pirmo laipsnio relikvijų Alytaus Šv. Kazimiero parapijos bažnyčiai, nuolatiniam viešam kultui. Išpildžius privalomas sąlygas norint relikvijas gauti, šiandien jos jau pasiekė mūsų parapiją ir laukia įkurdinimo bažnyčioje. Šiam įkurdinimui reikia tinkamai pasiruošti, kad pal. Karolio Akučio gyvenimo pavyzdys ir jo galingas užtarimas pasiektų daugelį žmonių. (Alytaus Šv. Kazimiero parapijos informacija)
Kaip rašoma Alytaus Šv. Kazimiero parapijos socialinėje paskyroje: Prie palaimintojo relikvijų, jo užtarimo galėsime prašyti visi, o ypatingai: vaikai, paaugliai ir jaunuoliai; tėvai galės padėkoti už savo vaikus – brangiausią jiems duotą Dievo dovaną; nevaisingumą išgyvenantieji sutuoktiniai galės prašyti gyvybės užsimezgimo stebuklo; tėvai galės prašyti pal. Karolio užtarimo savo sergantiems vaikams; suaugusių vaikų tėvai galės prašyti tikėjimo Dievu malonės savo vaikams, anūkams; pal. Karolio ypatingo užtarimo galės melsti onkologiniai ligoniai (ypač sergantys leukemija, nuo kurios mirė ir pats Karolis. Beje, jau būdamas vaikas, išpranašavo savo mirtį bei laiką – „mirsiu jaunas“); vaikai galės dėkoti už savo šeimas; vaikai galės melstis už nuo priklausomybių kenčiančius savo tėvus; informacinių technologijų specialistai galės prašyti jo užtarimo, nes pal. Karolis buvo skaitmeninio pasaulio žinovas; būdamas vaikas savo išmone stebino ir stulbino IT pasaulio profesionalus; sportininkai galės prašyti jėgų ir ištvermės, nes pal. Karolis puikiai žaidė futbolą; visi galėsime melsti, kad išliktume originalūs, nes pal. Karolis sakė: „Visi gimstame kaip originalai, o mirštame kaip kopijos“. Visi galėsime melsti, kad gyvai susitiktume su Kristumi Eucharistijoje, nes ji pal. Karoliui buvo greitkelis į dangų.
Palaimintojo Karolio Akučio (Carlo Acutis) relikvija Alytaus Šv. Kazimiero parapijos bažnyčioje bus įkurdinta 2022 m. spalio 9 d.