Klausyti gyvai

20:00 - 21:00

Vakaro dvelksmas

Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje. Popamokinė veikla ugdo įvairias vaiko kompetencijas

Neformalaus švietimo įstaigų siūlomų veiklų kasmet vis daugėjant, jų pasirinkimas daugumai tėvų tampa nemenku išbandymu. Šiandien popamokinėms veikloms tampant vis populiaresnėms, vaikų tėvai joms negaili nei savo laiko, nei finansų. Specialistai dalijasi patarimais ir atkreipia dėmesį, jog popamokines veiklas svarbu rinkti atsižvelgiant ne į madingas veiklas ar skambius įstaigų pavadinimus, o į vaiką ir jo poreikius. Kaip pasirinkti tinkamą veiklą, kad vaikai geriausiai išnaudotų savo gabumus ir įgytų ateičiai reikalingų kompetencijų? FM99 kalbėjo Vilniaus privačios gimnazijos veiklų vadovė, socialinių mokslų daktarė, edukologė Agnė Liubertaitė-Amšiejė.

„Tyrimų duomenys rodo, kad mokiniai, lankantys popamokinę veiklą, dažniau pasižymi ne tik aukštesniais rezultatais, gauna aukštesnius standartizuotų testų įvertinimus bei rečiau praleidžia pamokas. Pastebėta, kad tokie mokiniai taip pat turi mažiau su alkoholiu ar narkotikais susijusių problemų“, – dalijasi Agnė Liubertaitė-Amšiejė

Specialistai ragina neskubėti ir papildoma lavinančia veikla vaikų neapkrauti. Pagrindinė vaikų iki šešių, septynių metų veikla turi išlikti žaidimas, nes didžiąją dalį socialinių įgūdžių jie įgyja ne iš lavinančių būrelių, bet, būtent, kokybiško laiko su tėvais. Pasak ekspertų, vaiko dienotvarkės metu turi būti lavinami skirtingi jo įgūdžiai, todėl papildoma lavinanti veikla neturi iš vaiko atimti laiko pailsėti, laisvai pažaisti su draugais ar tapti trukdžiu užmegzti ryšį su tėvais.

Kaip teigia pašnekovė, mokiniai, kurie yra perkrauti popamokine veikla esa pervargę ir nauda yra labai maža. Tyrimai rodo, kad tokie mokiniai užsiėmimuose dažniau patiria traumas, būna pavargę, irzlūs ir mažiau domisi pačiu dalyvavimu konkrečioje veikloje. Todėl labai svarbu, kad mokiniai pasirinktų veiklas kurios jiems patinka. Pagrindinis popamokinio ugdymo tikslas yra smagus laikas, todėl ši veikla neturi tapti privaloma veikla.  Susidūrus su tokiomis situacijomis, kai vaikas vos palankęs vieną būrelį, jį meta, arba visai nenori jų lankyti, reikėtų imtis ne prievartos, o motyvavimo strategijos. Pasak ekspertų, tėvams, kurie skiria daugiau dėmesio ir laiko savo vaikams, atėjus metui apsispręsti dėl papildomų būrelių pasirinkimo bus daug paprasčiau.

Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kitos naujienos

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...

Beglobių gyvūnėlių organizacija „Keturkojo viltis“ kartu su