Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ Vaikai ir ginklai

Pastaraisiais mėnesiais ženkliai išaugo ginklais susižeidusių vaikų skaičius. Vaiko teisių gynėjai atkreipia visuomenės dėmesį, kad ginklas, nepaisant kokiai ginklų klasifikacijai priskirtas, yra ypatingai pavojingas vaikui. Vaikai itin sunkiai gali susižeisti ir su mažiausiam pavojingumui priskiriamais pneumatiniais ginklais arba šeimos buityje naudojamais peiliais. Tad tėvams svarbu užtikrinti, kad tokie daiktai namuose būtų saugomi vaikams neprieinamoje vietoje. FM99 laidoje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ apie ginklų pavojų vaikams kalbėjome su Neringa Martišiene Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Neringa Martišienė

Pastaruoju metu didėjantis nelaimingų atsitikimų su ginklais skaičius kelia nerimą vaiko teisių gynėjams. Nors pastarojo meto įvykių aplinkybės skirtingos, tačiau jas vienija tai, kad vaikams į rankas pateko ginklai ir dėl to įvyko nelaimės.

Kai vaikai žino, jiems yra paprasčiau.

Neringa Martišienė

Praėjusių metų spalio mėn. 13 metų vaikas iš namų balkono šovė į gatve einantį vyrą, žmogus buvo sužeistas. Šių metų balandį mokykloje įvyko nelaimė, kai paauglys į mokyklą atsinešė ginklą ir iš jo šovė į kitus moksleivius, du vaikai buvo sužaloti.

Trys nerimą keliantys įvykiai nutiko šių metų gegužės mėn. Vienas vaikas susižalojo, kai šaudė į taikinį. Dar vienu atveju dešimtmetis šovė į paauglę ir ją sužalojo, o kitu atveju 6 metų mergaitė šovė į devynmetį, vaikas buvo sunkiai sužeistas.

Visais minimais atvejais buvo naudojami ne patys pavojingiausi ginklai, o mažiausio pavojingumo pneumatiniai ginklai, kuriems įsigyti nereikia leidimo. Tačiau svarbu nepamiršti, kad nors ir mažiausio pavojingumo, tačiau tai irgi ginklas, kuriuo negali žaisti vaikas.

„Svarbu suprasti ir tai, kad pastaruoju metu vaikus pasiekia daug žinučių apie karą Ukrainoje. Tai skatina juos dar labiau domėtis ginklais, norėti juos išbandyti, dažniau žaisti karinius žaidimus. Mums, suaugusiems, šioje situacijoje labai svarbu išlikti dėmesingiems ir pastebėjus didėjantį vaikų norą žaisti tokius žaidimus, su jais kalbėtis, paaiškinti, kodėl ginklų negalima imti“, – akcentuoja I. Skuodienė. 

Net ir namų saugumui įsigytas šautuvas gali tapti baisios nelaimės priežastimi. Tad visi ginklai, įskaitant pneumatinius šautuvus, turi būti laikomi vaikams neprieinamoje vietoje, saugiai rakinamose spintose ar seifuose.

Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...