Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ – Vaikų balsas svarbus, o teikiami pasiūlymai įkvepia pokyčiams

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Vaikų taryba – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos patariamasis balsas, įrodė – vaikų balsas svarbus, o teikiami pasiūlymai įkvepia pokyčiams. Apie tai kalbėjome su Vaikų tarybos iniciatore, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktore Ilma Skuodiene.

Ilma Skuodienė (vaikoteises.lt nuotr.)

„Šias metais įvyko keturi Vaikų tarybos posėdžiai. Palietėme nepaprastai svarbias temas vaikams – diskutavome apie patyčių prevenciją, toleranciją, įtraukųjį švietimą. Lietuvos vaikų balsas pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Nacionalinę švietimo agentūrą, savivaldybių švietimo skyrius, šalies mokyklas. Vaikų taryba įgauna pagreitį, o kitų metų tikslai neleidžia abejoti – vaikams svarbu kokioje visuomenėje gyvena, kokią ateitį jiems kuriame“, – sako Vaikų tarybos iniciatorė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Vaikų tarybos vedle tapusi Kauno Jono Jablonskio gimnazijos devintokė Mija Černikaitė apžvelgdama pirmuosius veiklos metus neabejoja, jie – prasminga patirtis. „Įsitikinome, kad Vaikų taryba gali keisti situaciją, kad vaikų balsas svarbus. Sulaukiame atgalinio ryšio ir žinome – mūsų siūlymai, rekomendacijos ir kvietimai pasiekia reikalingas institucijas, mūsų balsas svarbus sprendimų priėmėjams. Matau pokytį ir tikiu, kad galime nuveikti dar daugiau“, – akcentavo Vaikų tarybos pirmininkė.  Analizuodami Lietuvos vaikams aktualias temas Vaikų tarybos nariai sulaukia ir savo sričių ekspertų, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų pagalbos ir patarimų. Pasak M. Černikaitės, taip nariai gali įsigilinti į problemas, susipažinti su atliktomis analizėmis, išklausyti specialistų nuomonę ir teikti aktualius, teigiamus pokyčius įtakojančius  pasiūlymus.

Dvejų metų kadencijai išrinkta penkiolikos moksleivių iš visos Lietuvos komanda kituose posėdžiuose aptars ekologijos, formalaus ir neformalaus ugdymo, smurto prieš vaikus, karjeros ugdymo ir profesinio orientavimo, tautinių mažumų mokyklų skirtumų, vaikų iš užsienio adaptacijos ir kitas temas. 2022 metais numatomi 6 Vaikų tarybos posėdžiai.

Vaikų taryba (vaikoteises.lt nuotr.)

Artėjant gražiausioms metų šventėms, su Ilma Skuodiene taip pat kalbėjome apie socialiai jautrių šeimų vaikų šventinį metą, jiems kylančius iššūkius, švenčių tradicijas, į jų svarbą vaikui. O taip pat – apie vaikų saugumą švenčių ir žiemos atostogų metu.

Prie „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ laidų finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Ačiū!

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...