Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Varėnoje elektros transformatorių ardę vagys užklupti nusikaltimo vietoje

100_0888Vakar vienai iš Varėnoje įsikūrusių įmonių netikėtai nutrūko elektros tiekimas – elektros skirstymo bendrovės AB LESTO darbuotojai, atvykę šalinti gedimo, vienoje iš transformatorinių aptiko ir sulaikė du asmenis, pradėjusius plėšti metalines elektros įrenginių dalis. Įvykį tiria policija, įtariamieji sulaikyti.

Pranešimą apie verslo klientui nutrūkusį elektros tiekimą LESTO gavo 13.57 val. – LESTO dispečeris ieškoti ir šalinti gedimo nedelsiant išsiuntė operatyvinę brigadą. Darbuotojai, atvykę apžiūrėti elektros skirstomojo tinklo įrenginių, vienoje iš transformatorinių pastočių aptiko du asmenis, kurie, išjungę įtampą, buvo pradėję ardyti įrenginius. LESTO darbuotojai iškvietė policijos pareigūnus, nusikaltimo vietoje buvę asmenys sulaikyti.

LESTO darbuotojų teigimu, vagystės vietoje užklupti asmenys sulaikomi bandė priešintis, vienas iš asmenų, įlindo į elektros kabelių rūsį pastotėje, iš ten jį ištraukė policija. Dėl tokių neatsakingų piliečių veiksmų kilo itin didelė rizika visų buvusių asmenų gyvybei. Daugiau aplinkybių paaiškės vykdant ikiteisminį tyrimą. Preliminariai vertinama, kad žala vien dėl sugadintų įrenginių sudaro daugiau nei 1000 Lt.

2013 m. vasarą priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos numato daug griežtesnę atsakomybę už svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių infrastruktūros vagystes ar gadinimą – už tokio turto vagystes baudžiama laisvės atėmimu iki 6 metų.

Pastebėjus įtartinus asmenis prie skirstomojo tinklo įrenginių ar sugadintus įrenginius, galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555 (darbo dienomis). LESTO atkreipia visų institucijų ir gyventojų dėmesį – prašome pranešti bet kokią informaciją, susijusią su vagystėmis iš skirstomojo tinklo įrenginių.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).