Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius

Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. Varėnos rajono savivaldybėje garbūs svečiai susitiko su rajono vadovais, vėliau lankėsi Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje, bendravo su mokytojais ir mokiniais.

Japonijos-ambasadoriaus-vizitas-3
Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. (nuotr. Varėnos savivaldybės)

Ne tik dalykiško, bet ir draugiško susitikimo metu meras pristatė Varėnos kraštą, pažymėjo, jog jis unikalus ne tik gamta, bet ir tradicijomis, papročiais, žmonėmis ir kad juo tikrai susižavėtų ir turistai iš Japonijos. „Noriu Jus pakviesti susipažinti su pačiu didžiausiu ir miškingiausiu Lietuvos rajonu. Didžiausias mūsų turtas yra gamta. Čia įsikūręs Dzūkijos nacionalinis parkas, kuris yra įtrauktas į Europos PAN parkų sąrašą, turime Čepkelių pelkę, kurioje auga reta augmenija, gyvena retos gyvūnų rūšys. Turime istorinių paminklų, miškų kaimeliuose išsaugotas unikalias tradicijas, amatus, folkloro kolektyvus, kurie visada gali supažindinti svečius su etnokultūros paveldu. Žinoma, visa tai papildo kulinarinis paveldas. Mes norime pritraukti kuo daugiau užsienio turistų. Galbūt tai pasirodytų įdomu ir Jums, ir Jūsų draugams Japonijoje“, – kvietė meras.

Japonijos-ambasadorius-10
Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. (nuotr. Varėnos savivaldybės)

Malonia staigmena tapo ambasadoriaus T. Shigeeda įžanginiai žodžiai lietuvių kalba. Keturis mėnesius Lietuvoje reziduojantis diplomatas sakė, kad per trumpą laiką jau nemažai sužinojo apie Lietuvą, jos kultūrą, susižavėjo puikia gamta, pamažu mokosi lietuvių kalbos. Vienas pagrindinių ambasados tikslų – stiprinti Lietuvos ir Japonijos santykius, stengtis, kad atsirastų draugiškų ryšių tarp atskirų miestų, mokyklų. Svečias minėjo, kad yra daugybė sričių, kuriose abi šalys gali bendradarbiauti. „Man didelė garbė būti Varėnoje ir susitikti su rajono vadovybe. Toks įspūdis, kad Lietuva nėra gerai žinoma Japonijoje, o Japonija –Lietuvoje. Mano tikslas – kad kuo daugiau japonų turistų atvyktų į Lietuvą, o lietuviams norėčiau pristatyti japonų kultūrą. Šiais metais švenčiame dvidešimt penktąsias diplomatinių santykių metines, ta proga norėčiau aplankyti dvidešimt penkias savivaldybes ir Japonijos kultūrą pristatyti dvidešimt penkiuose Lietuvos miestuose. Prieš tai tuose miestuose noriu apsilankyti su mandagumo vizitu. Taip pat norėčiau, kad Japonijos miestai užmegztų ryšius su Lietuvos miestais. Mūsų šūkis: „Dar arčiau, dar draugiškiau“.

Japonijos-ambasadorius-13
Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. (nuotr. Varėnos savivaldybės)

Susitikime buvo kalbėta apie puikų tolerancijos pavyzdį – Japonijos konsulą Čijunę Sugiharą, 1940 m. dirbusį Kaune ir išdavusį tranzitines vizas žydų tautybės asmenims, atsidūrusiems Lietuvos teritorijoje. Jo rūpesčiu vien Lietuvos žydams buvo išduota apie 3 tūkstančiai vizų. Ambasadorius sakė, kad japonai žino Lietuvą būtent per Č. Sugiharos veiklą.  Meras A. Kašėta pastebėjo, kad ambasadoriaus darbotvarkė labai intensyvi ir prasminga. Jis pasiūlė, kad tarp tų miestų, kuriuose ambasadorius ketina pristatyti Japonijos kultūrą, atsidurtų ir Varėna.  Ambasadorius sakė susidomėjęs Varėnos rajonu ir pageidavo šiemet dar kartą apsilankyti su Japonijos kultūros atstovais, aplankyti įdomiausias rajono vietas, taip pat Varėnoje surengti koncertą. „2017 m. planuoju surengti Lietuvoje festivalį, pristatyti Japonijos kultūrą. Į jį planuojame pakviesti apie tūkstantį žmonių iš Japonijos. Jei jie atvyks, rekomenduosiu apsilankyti Varėnos rajone“. Jo Ekscelencija juokavo, kad japonai labai mėgsta grybus, tad užmegzti draugišką bendradarbiavimą su Varėna yra svarbu. Jis dėkojo už šiltą priėmimą ir parodytą dėmesį.

Japonijos-ambasadoriaus-vizitas-5
Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. (nuotr. Varėnos savivaldybės)

Svečiai iš Japonijos ambasados, apsilankė ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje. Gimnazija dalyvavo Tarptautinės komisijos inicijuotame bendrame projekte, skirtame Japonijos konsului Č. Sugiharai. „Ąžuoliečiai“ surengė puikią integruotą pamoką, kurios metu pristatė tris mėnesius vykdytą projektą „Artima Lietuva, tolima Japonija“. Viena iš projekto krypčių buvo susipažinti su Č. Sugiharos asmenybe ir jo vaidmeniu Lietuvos istorijoje. Projekte dalyvavę mokytojai ir mokiniai bandė rasti atsakymą į klausimą, kokiomis moralinėmis vertybėmis diplomatas iš tolimos Lietuvai ir Lenkijai šalies vadovavosi pasirašinėdamas gyvenimo vizas, gelbėdamas žydus, žinodamas rizikos laipsnį. Projekto metu III gimnazijos klasės mokiniai lankėsi Č. Sugiharos namuose Kaune, rinko informaciją apie šio diplomato išgelbėtus žydus. Taip pat vyko istorijos, lietuvių kalbos, etikos, pilietiškumo, menų pamokos, kuriose mokiniai buvo supažindinti su Japonija: jos gamta, istorija, papročiais, tradicijomis, muzika ir metu. Vyko konferencijos, kurių metu mokiniai analizavo Lietuvos ir kartu Europos istorijos faktus, domėjosi asmenybių vaidmeniu karo, holokausto kontekste, analizavo bendražmogiškųjų vertybių vaidmenį kalbėdami apie atskirų tautų žmonių likimus. Buvo sukurta meninė kompozicija „Ant ko laikosi pasaulis“, skirta Č. Sugiharos atminimui. Ši kompozicija jau buvo pristatyta ne tik gimnazijoje, bet ir Ariogaloje vykusioje respublikinėje konferencijoje. Meras Algis Kašėta tikisi, kad pirmasis Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda vizitas Varėnoje nebus paskutinis, o kad užmegzti ryšiai išaugs į draugišką ir abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą.

Japonijos-ambasadorius-16
Varėnoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir ambasados darbuotoja Keiko Nakata. (nuotr. Varėnos savivaldybės)

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...