Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Vasara atėjo drauge su viena reikšmingiausių švenčių – Tarptautine vaikų gynimo diena

Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai Tarptautinę vaikų gynimo dieną šventė drauge su vaikais. Nuo pat ryto aplankę Alytaus rajono darželinukus vaikų gynėjai, nuskubėjo susitikti su savo bičiuliais iš Alytaus bendruomeninių vaikų globos namų.

„Jau 70 metų vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Mūsų šalyje ji švenčiama ne taip seniai, tačiau ši diena – priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei orumą. Mes girdime vaikų balsą ir tikimės, jog kasmet vis daugiau žmonių įsiklausys į mažuosius mūsų visuomenės narius“, – kalbėjo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskr. VTAS vedėja.

Nudžiuginę vaikus bendrovės „Premia KPC“ dovanotais ledais, vaiko teisių gynėjai įteikė vaikams spalvotus balionus, o lauko gėlių puokštes – auklėtojoms. „Šios gražios šventės proga norėtųsi visiems vaikams palinkėti būti smalsiais, tyrinėti ir atrasti vis naujų gražių dalykų, bei turėti daug svajonių ir tikėti, jog jos būtinai išsipildys“, – linkėjimus vaikams perdavė „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas.

Pasivaišinę ledais, pasilinksminę žaidimų aikštelėse vaikai noriai bendravo su vaikų gynėjais ir auklėtojas apie savo ateities planus, vaikų teises, net ir sunkumus, kuriuos jau yra tekę jiems patirti. Patys mažiausi šventės dalyviai smaguriavo ledais, nepaleisdami auklėtojų rankų, kurios glaudė juos, kaip savus vaikus.  „Bendruomeninių vaikų globos namų auklytės yra tie žmonės, kurie su vaikais leidžia daugiausiai laiko, žino jų kasdienybę, išklauso sunkią akimirką, kartu pasidžiaugia sėkme. Mes drąsiai galime vadintis kolegomis, nes jos taip pat gina pačius geriausius auklėtinių interesus“, – mintimis dalijosi vaiko teisių gynėja Ilona Kislienė.

 

 

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...