Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Vasario 6 d. bus duotas startas tradicinėms ristūnų lenktynėms „Sartai 2016“

Dešimt dienų beliko iki vasario 6-osios, kai Dusetose bus duotas startas tradicinėms ristūnų lenktynėms „Sartai 2016“. Prie lenktynių starto linijos bus išrikiuoti 79 ristūnai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos, o juos vadelios šių respublikų geriausieji sportininkai. Skirstant pagal veisles daugiausia žirgų – net 45 – bus Amerikos ristūnai, 25 – prancūzų ristūnų ir 9 – rusų ristūnų veislių. Lenktynių programoje – devyni važiavimai, iš kurių trys – tarptautiniai.

Visų devynių važiavimų nugalėtojai ir prizininkai išsidalys bendromis organizatorių ir renginio rėmėjų pastangomis sukauptą 22 tūkstančių eurų varžybų prizinį fondą. Didžiausias – 3500 eurų piniginis prizas atiteks šių lenktynių pagrindinės organizatorės – Lietuvos žemės ūkio ministerijos „Didžiojo žiemos prizo“ nugalėtojui ir prizininkams. Pagal ilgametes tradicijas bėgimas dėl „Didžiojo žiemos prizo“ bus paskutinis, devintasis lenktynių programoje. O jį ne tik specialistai, bet ir absoliuti dauguma žiūrovų linkę laikyti visų varžybų puošmena, nes čia paprastai rungiasi pajėgūs varžovai su pačiais eikliausiais žirgais. Ne veltui šio prizo laimėtojai iki kitų metų laikomi nekarūnuotais lenktynių karaliais.

sartai, nuotr Algimanto Brazaičio  (1)
Vasario 6d. vyks ristūnų varžybos „Sartai 2016“ (Nuotr. Algimanto Brazaičio)

„Prognozuoti kas išsiveš pagrindinį ir daugybę kitų prizų bei specialiųjų apdovanojimų – nepaprastai sunku, – teigia VšĮ „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“ direktorius ir vyriausiasis lenktynių „Sartai 2016“ arbitras Vidmantas Isoda. – Juolab, kad prognozes gerokai sujaukė staigi orų permaina, turėsianti įtakos ir varžybų rezultatams, nes sėkmę ledo take neišvengiamai lems daug daugiau komponentų“. Patyręs specialistas linkęs manyti, jog galime nesulaukti trasos rekordų, tačiau varžybos žiūrovams gali tapti dar įdomesnės.

Dėl „Didžiojo žiemos prizo“ rungsis devyni sportininkai su suaugusiais, A reitingo žirgais, jau dalyvavusiais ne vienose prestižinėse varžybose ir laimėjusiais ne vieną trofėjų. 2400 metrų distancijoje sportininkai varžysis dėl tarptautinio „Linas Agro Group“ prizo, o dėl jo rungsis itin daug pajėgių užsieniečių, net 12 pretendentų. Tai turėtų būti labai gražus vizualiai ir atkaklus sportine prasme važiavimas. Ilgiausią – 3200 metrų – distanciją teks įveikti norintiems džiaugtis Vičiūnų grupės „Agroholdingo“ prizu.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...