Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Verslas gali klestėti ne tik didmiestyje, sako sėkmingai dirbantys varėniškiai

Senoji VarenaAr tikrai sėkmingą verslą įkurti galima tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose? Šis stereotipas mūsų šalyje netenka prasmės – aktyvūs mažesnių miestų gyventojai vis dažniau imasi kurti nuosavą verslą. Štai Varėnos rajone įregistruotų įmonių skaičius palengva auga – 2014 m. įregistruota 4 proc. daugiau įmonių negu 2013 m.

Varėnoje įsikūrusios UAB „Edjusta“, gaminančios lauko ir vidaus baldus bei kitus medienos gaminius, vadovai įsitikinę, kad nedidelis miestelis sėkmingam verslui nėra kliūtis, svarbiausia – aukšta gaminių kokybė. Įmonę Varėnoje įkūrę  Edvinas Zelionka ir Justas Sinkevičius patikėjo savo idėja, kai dar buvo labai jauni, o dabar didžioji jų produkcijos dalis eksportuojama į Europos Sąjungos šalis.

„Žinoma, iš pradžių buvo sunku, nei vienas neturėjome pakankamai patirties, nebuvome medienos specialistai. Tačiau tikėjome savo verslu, daug ir sunkiai dirbome ir štai dabar jau turime tris įmones, vieną iš jų – Didžiojoje Britanijoje“ – pasakoja Edvinas.

„Edjusta“ įkūrėjo mintims pritarė ir jaunas verslininkas Simas Jaskutėlis, vienas iš „GoHisto“ programos, skirtos padėti mokiniams ruoštis istorijos egzaminui, kūrėjų. „Pradėti verslą nėra lengva, reikia įdėti daug darbo.“, –  sakė S. Jaskutėlis.

Anot verslininko, kol kas aktyviausiai jų sukurta programa naudojasi Vilniaus ir Kauno moksleiviai. Taip pat aktyvumu išsiskiria Alytaus, Mažeikių bei Kaišiadorių gyventojai. S. Jaskutėlio manymu, nebūtinai didžiausi verslai kuriami tik didžiuosiuose miestuose – geras verslininkas savo idėją neretai sugeba įgyvendinti ir savo gimtajame mieste.

***

Alytaus regiono įmonės sėkmingai eksportuoja produkciją į užsienį – apskrityje eksportuoja  2,4 proc. visos Lietuvoje pagamintos ir užaugintos produkcijos, o per pastaruosius penkerius metus vietinės produkcijos eksportas vidutiniškai augo 7,8 proc.

Alytaus apskritis  patenka tarp penkių apskričių, kuriose pramonė sukuria didžiausią dalį pridėtinės vertės – šio regiono pramonė sukuria 27,2 proc. pridėtinės vertės –  3 proc. punktų viršija šalies vidurkį. Be to, apskrities mažų ir vidutinių įmonių eksportas praėjusiais metais sudarė 87,1 proc. viso apskrities eksporto, o tai didžiausias rodiklis šalyje (šalies vidurkis – 53,6 proc.).

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...