Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Vienam pirkėjui tenka 10 kapų žvakučių

Prieš Vėlines parduotuves užplūstant pirkėjams, prekybininkai pastebi, kad vis daugiau dėmesio skiriama aplinką tausojančioms žvakėms, o populiariausia kapų gėlė jau nemažai metų išlieka chrizantema. Kaip teigia didieji Lietuvos prekybos centrai, įprastai Vėlinėms skirtų prekių paklausa piką pasiekia spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje.

„Tuomet minėtų prekių nuperkama daugiausiai – vien praėjusių metų spalį kapams skirtų prekių „Maximos“ parduotuvėse pirkėjai įsigijo 6 kartus daugiau nei rugsėjį ar lapkritį. Tačiau šiemet, greičiausiai dėl šiltų orų rugsėjį, susidomėjimą kapams skirtomis prekėmis fiksavome žymiai anksčiau nei įprasta. Jau rugsėjį klientai įsigijo daugiau nei 500 tūkst. įvairių žvakių, o tai yra kone dvigubai daugiau nei tuo pačiu metu pernai“, – Eltai komentavo „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pastebima, kad kasmet vis daugiau pirkėjų renkasi žvakes su keičiamu įdėklu (asociatyvi nuotr.)

Pasak jos, žvakių pasirinkimas šiais laikais yra didžiulis: galima įsigyti nuo tradicinių prekių kapams iki naujienų, kaip žvakės ir žibintai su spalvotu ar raižiniais dekoruotu stiklu.

„Iš viso „Maximos“ klientai gali rinktis iš daugiau nei 50 rūšių žvakių kapams nuo 0,19 iki 9,99 euro už žvakę. Apsipirkimo tendencijos rodo, kad rudens laikotarpiu iki Vėlinių vienas pirkėjas vidutiniškai įsigyja apie 10 vienetų žvakių ir joms išleidžia apie 6 eurus. Pačios populiariausios – baltos spalvos, mažesnio ar vidutinio dydžio žvakutės – juk dažnai žmonės lanko ne vieną, o kelis kapus, tad dažno pirkėjo krepšelyje atsiduria visa žvakių pakuotė“, – Eltai sakė V. Drulienė.

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė tikino, kad žvakių ir gėlių asortimentas yra pakankamai didelis, todėl pirkėjai renkasi norimą prekę pagal savo poreikius ir galimybes.

„Žvakę kapams, neskaitant akcijų, galima įsigyti ir už mažiau nei trisdešimt centų, ir už keletą eurų – kainos labai įvairios“, – Eltai teigė G. Buivydienė. Pastebima, kad kasmet vis daugiau pirkėjų renkasi žvakes su keičiamu įdėklu: šios žvakės yra draugiškesnės aplinkai, nes jas galima naudoti daug kartų – tereikia įsigyti naują įdėklą.

„Taip pat pastebime, kad vis populiarėja žvakės su religine simbolika – Jėzaus Kristaus, mergelės Marijos atvaizdais“, – pridūrė G. Buivydienė.

Pasak prekybininkų, kitas svarbus atributas, be kurio retas lanko artimųjų kapus, – gėlės. Jų teigimu, populiariausios gėlės kapams ir toliau išlieka chrizantemos.

„Pernai spalio mėnesį mūsų klientai įsigijo apie 120 tūkst. vienetų skintų gėlių ir puokščių, o tradiciškai populiariausia skinta gyva gėlė, nešama į kapus, yra chrizantema.

Populiariausios yra baltos ir geltonos spalvų chrizantemos, tačiau pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio sulaukia ir kitų spalvų deriniai. Kapinių gėles siūlome įvairaus dydžio vazonuose ir skirtingų veislių: smulkiažiedžių, stambiažiedžių ar karališkų chrizantemų. Vazoninių chrizantemų kainos siekia nuo 1,29 iki 6,49 euro“, – Eltai pasakojo V. Drulienė.

„Maximos“ pardavimų duomenys rodo, kad vis daugiau pirkėjų dėmesio sulaukia viržiai, kurie išsiskiria savo universalumu, – jais puošiama tiek namų aplinka, tiek ir artimųjų kapai, o dirbtinių gėlių pernai spalį buvo nupirkta apie 370 tūkst. vienetų.

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...