Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Vykdant atliekų deginimo kontolę skirta baudų už 4,5 tūkst. eurų.

Nuo šių metų sausio Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai vykdė akciją „Kaminukas“. Jos tikslas – aplinkos oro taršos prevencija, neteisėto atliekų deginimo kontrolė. Akcijos metu aplinkosaugininkai įvairiuose regionuose atliko 377 patikrinimus – tai dvigubai daugiau nei pernai (145). Ženkliai išaugusį patikrinimų skaičių lėmė ir visuomenės nenoras likti abejingais matant teršiamą gamtą. Akcijos metu buvo patikrinti 858 ūkio subjektai (įmonės, garažų bendrijos, sodų bendrijos ir kt.) ir 494 fiziniai asmenys. Patikrinimų metu nustatyta 190 pažeidimų, pažeidėjams skirtos baudos. Bendra už pažeidimus skirtų baudų suma siekia beveik 4,5 tūkst. eurų.

Kaminukas
Nuo šių metų sausio Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai vykdė akciją „Kaminukas“ (Aplinkos ministerija nuotr.)

Kaip sakė Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai akcijos metu patikrino 146 ūkio subjektus, 56 fizinius asmenis, atliko 35 reidus. Nustatyta 16 aplinkos apsaugos teisės aktų reikalavimų pažeidimų. Administracinio poveikio priemonės taikytos 6 ūkio subjektams ir 10 fizinių asmenų.

Neteisėtai deginant atliekas ne tik skiriamos baudos, tačiau taip pat gali būti paskaičiuota žala aplinkai. Deginant gumos atliekas (naudotas padangas, transporterių juostas, gumines žarnas ir kt.) į aplinką išsiskiria itin kenksmingi teršalai ir daroma žala aplinkos orui. Žalos dydis priklauso nuo sudegusio gumos atliekų kiekio ir vietovės, kurioje pažeidimas padarytas (mieste, kurorte, rekreacinėje zonoje ar kitur). Sudeginus toną gumos atliekų žala aplinkai siekia nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst. eurų. Nors akcija „Kaminukas“ ir pasibaigė, raginama visus ir toliau nelikti abejingais ir apie daromus pažeidimus nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...