Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Vytautas Bakas: „Mokinių priklausomybė nuo narkotinių medžiagų gali įgauti pandemijos mastus”

Seimo narys Vytautas Bakas: mokinių priklausomybė nuo narkotinių medžiagų gali įgauti pandemijos mastus, mokykloms ir šeimoms reikalinga pagalba.

Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Aušra Želvienė sako, jog 20 proc. paauglių nurodo galintys lengvai gauti psichotropinių medžiagų, vaikai nurodo, kad gali psichotropinių medžiagų įsigyti vos per 20 minučių. 

Šiomis medžiagomis prekiaujama mokyklose ir tai daro net ir patys mokiniai. Tėvų, mokinių atstovai linkę manyti, jog skaičiai – dar didesni, policija juos įvardija grėsmingais. Paaugliai vos sulaukia pertraukos, kol galės išeiti iš mokyklos ir parūkyti, yra klasių, kur nevartojančių yra vos dešimtadalis, – tokia šiandien mokyklų kasdienybė. Panašu, jog priklausomybė nuo narkotinių medžiagų gali įgauti pandemijos mastus. 

Alytaus gimnazijos „kolekcija”

Penktadienį su Alytaus gimnazijų, progimnazijų vadovais ir tėvais, policija, surėmėme pečius ir surengėme pasitarimą, kaip kurti saugią mokyklą, kaip apsaugoti vaikus nuo narkotikų plitimo. Įdomius pranešimus skaitė ekspertai iš Alkoholio ir narkotikų kontrolės departamento, Priklausomybių ligų centro,

Policijos. Mūsų tikslas buvo parengti veiksmų plano gaires ir man rodos po kelių valandų darbo pavyko šį tą nuveikti. 

Pirmasis žingsnis, ką turime padaryti, siekiant spręsti problemą – atvirumas ir pripažinimas. Dažnu atveju tai trukdo pradėti, nes vyrauja požiūris, jei mokykla kalba atvirai apie narkotikų vartojimą, tai probleminė mokykla. Iš tiesų narkotikų plitimas neaplenkia nei valstybinių, nei privačių mokyklų. Deja, turime pamatyti, kad narkotikai tampa vis lengviau prieinami ir jie skverbiasi į paauglių gyvenimą. Pasak vienos iš renginio pranešėjų, skvarba įgyja pandemijos mastą.  

Antras žingsnis – mokyklos bendruomenės (mokytojų, tėvų, mokinių) bendradarbiavimas kuriant fiziškai ir emociškai saugią aplinką mokykloje. Klausimas, susijęs su vaikų saugumu, turi atsirasti kiekvienos mokyklos tarybos darbotvarkėje. Vietos valdžia turi padėti mokykloms parengti ir diegti saugumo, prevencijos, pagalbos vaikams ir jų tėvams priemones. Į tai turėtų įsitraukti miestų merai, policija, vaiko teisių apsaugos specialistai, medikai, socialiniai darbuotojai, psichologai. Tokioms iniciatyvoms turi būti skirta finansinė, organizacinė parama. 

Trečias žingsnis – pagalba su priklausomybėmis susidūrusiems vaikams ir jų šeimoms, nes dažnu atveju narkotikų vartojimą, pasak ekspertų, neretai lemia vaikams tenkantis psichologinis krūvis, konfliktai, santykiai šeimoje ir mokykloje. Narkotikai pasirenkami kaip būdas atsipalaiduoti. 

Vitalijus Balkus

Tuo tarpu Vitalijus Balkus sako, kad galima pagalvoti, jog narkotikai gatvėje ir atitinkamai mokyklose nukrenta iš dangaus, o juos gamina Nibiru planetoje prakeikti reptiloidai , kurie vėliau išdalina juos velniškai slaptų žydomasonų ložių nariams, o šie kvaišalus iškaišioja po mokinių kišenes.

Net ir smulkieji verslo sraigteliai negali veikti giliame pogrindyje- jiems reikia aptarnauti klientus. Ir kai aš girdžiu, kad Širvintų ar pan. dydžio miestelyje yra didžioji paslaptis kas verčiasi narkotikų prekybą aš sarkastiškai juokiuosi. Panorėjus ko draustino ne tai , kad vietos narkomano reikia klausti , o panašu šuns patvoryje pakaks ir šis suamsės kur vietos „barygos“ prekiauja.

Bet sugrįžkime prie verslo logikos, kur esminis principas augimas ir be abejo tam reikalingas naujų klientų pritraukimas, nes ištikimi ir ilgalaikiai dėl visiškai natūralių priežasčių palaipsniui dingsta.

Plačiau žiūrėkite FM99 studijoje vykusiame pokalbyje.

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...