Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Alytaus m. meras Nerijus Cesiulis užsimojo statyti medicinos miestelį

Alytaus m. meras Nerijus Cesiulis rimtai užsimojo statyti Medicinos miestelį Alytuje. Šiandien idėja pristatyta tarybos nariams.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis apie būsimas statybas pranešė įprastoje vietoje – feisbuke:

„Ar jau atėjo laikas statyti naują polikliniką Alytuje? Dabartinį poliklinikos pastatą žino kiekvienas alytiškis. Tai daugiau nei keturiasdešimties metų renovacijos nematęs statinys. Daugybę metų alytiškiai naudojasi šiuo pastatu, tačiau jis priklauso ne Alytaus miestui, o Alytaus rajono savivaldybei. Atėjo laikas spręsti, ką darome: renovuojame svetimą pastatą, ar statome naują. Senojo poliklinikos pastato renovacija atsieitų apie 5 mln. eurų. Ar verta į jį investuoti?

Alytaus miesto savivaldybė planuoja statyti naują, modernią polikliniką, 🏥 Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės vidiniame kieme. Čia įsikurs medicinos miestelis, pritaikytas pacientų bei medikų patogumui – viskas vietoje, laiku ir greitai.

Dabar žmogui susirgus reikia eiti pas šeimos 👩‍⚕️ gydytoją į polikliniką, iš poliklinikos pacientą siunčia į ligoninę pasidaryti tyrimų, iš ligoninės vėl atgal pas šeimos gydytoją į polikliniką… Nemažai vaikščiojimo sergančiam žmogui! Pirminiais skaičiavimais, naujos poliklinikos statybos miestui atsipirktų per 12–14 metų.

Pastačius naują polikliniką bus pakoreguoti ir miesto viešojo transporto maršrutai. Autobusiukai 🚐 įvažiuos į medicinos miestelio teritoriją ir atveš gyventojus iki pat gydymo įstaigos durų. Taip pat planuojama praplėsti ir automobilių parkavimo vietų kiekį. O ką jūs galvojate apie medicinos miestelio idėją❓

Konsultacija feisbuko puslapyje nesulaukė didelio alytiškių palaikymo, tačiau idėja keliauja toliau.

Statybų kaina

Anot mero, naujos poliklinikos statybai ir įveiklinimui reiks 7,2 milijono eurų, ji užimtų 3600 kv.m.

Statytų pati poliklinika, savivaldybė ar vystytojas, teigiama pristatyme.

Iš ES fondų tikimasi 700 tūkstančių eurų. Anot mero pristatymo tarybos nariams, seno poliklinikos renovacijai reikia 4,5 milijono.

Tiesa, paaiškinama, kad sumos nepagrįstos konkrečiomis sąmatomis ar techniniais projektais, tad jos gali keistis. Parkavimo aikštelės, teigiama, išsitektų, nors užimtų, tikėtina, visus bent kiek žalius plotus.

Priminė skaudulius

Pasiūlymas naujai poliklinikai, nes dabartinė „svetima“ priminė alytiškiams, kad sujungti Alytaus miesto ir rajono savivaldybes nėra bloga mintis.

„Atėjo laikas spręsti, ką darome: renovuojame svetimą pastatą, ar statome naują. Senojo poliklinikos pastato renovacija atsieitų apie 5 mln. eurų. Ar verta į jį investuoti?“ – klausia meras feisbuko gerbėjų.

„Svetimą pastatą, kas čia per vėjai, lyg Alytaus miesto gyventojai nesinaudotų Alytaus poliklinika, net pats pavadinimas Alytaus, ne Simno ne Varėnos, o Alytaus.. Alytaus rajono merė socdemė, sėdate prie bendro stalo ir šnekatės, gal tiesiog valdymą galėtų perleistų Alytaus miesto savivaldybei, juk dirbantys asmenys poliklinikoje yra Alytaus gyventojai, o pats kaip po pastatas rajono, tad logikos nulis šiame siūlyme.. Išvis vieną kartą reikia panaikinti nesamoningą sistemą, Alytaus miesto ir Alytaus rajono.. Marijampolė jau kone dešimt metų sujungusi savivaldybes į Marijampolės miesto ir tada nelieka jokių biurokratinių nesamonių, ir nereikia stumdyti kuoliuko kur kieno daiktas ar žemė.. Ir kitas klausimas, kas būtų šiame pastate ar dar vienas vaiduoklis? – komentuoja Remigijus Kariniauskas.

Daugelis komentuojančių rašo, kad ne pastatas problema, o specialistų trūkumas.

„Bliamba, jau verčiau investuotų į modernesnę diagnostikos įrangą, į specialistų pritraukimą Alytun ir t. t. Ši poliklinika strategiškai itin patogioje vietoje, bent 3 aplinkinių mikrorajonų gyventojams. Vėjai/blėniai kažkokie, iki skausmo primena vilnietiškos arenos statybos prožektus😡 Jei du merai nesugeba susitarti dėl tiek miestui, tiek rajonui abipusiai naudingų veiksmų – čia jų problema, o ne mokesčių mokėtojų – tiek miesto, tiek rajono… 😡 Ir dar: iš kur kvalifikuotų gydytojų imsit dviems poliklinikoms mieste, gudručiai…😡“, – rašo alytiškė Giedrė Bulgakovienė.

„Alytaus miesto savivaldybė planuoja statyti naują, modernią polikliniką, Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės vidiniame kieme. Čia įsikurs medicinos miestelis, pritaikytas pacientų bei medikų patogumui – viskas vietoje, laiku ir greitai.“ – paskelbė meras praėjusią savaitę.

„Ir vėl šitos nesąmonės. Ar poliklinika, ar LEZo sklypas, ar rajono [todėl ne mūsų] vaikai miesto darželiuose, ar miesto mikriukai kurie nevažiuoja į sodus, problema VISADA VISUR ta pati – Alytaus miestas (mažiausia Lietuvos savivaldybė pagal plotą) yra atskirtas nuo rajono. Jūs juk valdantieji, iki rinkimų dar toli, o rajone Rublio kaip mero jau nebėra… Pradėkit spręsti šitą durną problemą tada neliks ir visų kitų problemų kylančių šitame mieste. Eikit į rajono savivaldybę ir sakykit, kad viskas baigiam cirkus. Kreipiamės į Vyriausybę dėl savivaldų sujungimo. Padarykit tai vardan šito miesto, kaip regiono centro, tolimesnio vystymosi ir gerovės. Kiek dar galima, jopšikmat.“ – piktinasi Julius Rusinas.

„Pastačius naują polikliniką bus pakoreguoti ir miesto viešojo transporto maršrutai. Autobusiukai įvažiuos į medicinos miestelio teritoriją ir atveš gyventojus iki pat gydymo įstaigos durų. Taip pat planuojama praplėsti ir automobilių parkavimo vietų kiekį.“ – žada meras. 

Alytiškiai klausia, kas trukdo dabar koreguoti autobusiukų maršrutus.

„O kas trukdo jau dabar padaryti maršrutą Poliklinika-Ligoninė, kad kursuotų kas valandą pirmyn ir atgal? Pamatysite, kiek gi to važinėjimo yra iš tiesų, ir ar tikrai čia didžiausia ligonių problema. Manau, kad tuos milijonus geriau išleisti eilių mažinimui ir trūkstamų medicinos paslaugų apmokėjimui. Juk skundžiasi žmonės ne remonto trūkumu“, – primena Vytautas Jastremskas.

Komentuojantys sako, kad jokio skirtumo, kokiu atstumu įsukūrusios gydymo įstaigos, nes vistiek pas specialistus papulti įmanoma tik po keleto mėnesių, tad vienu kartu eiti į abi įstaigas netenka.

„Apsilankius pas šeimos gydytoją ir gavus siuntimą pas specialistus papuoli po 2 ar 6 mėnesių. Nėra jokio poreikio, kad poliklinika ir ligininė būtų vienoje vietoje. Tarp kitko ši poliklinika yra labai patogioje, visiems prieinamoje vietoje 💯. Įvestuoti reikia į vietinius specialistus, o ne, kad po kelias valandas dirbtų atvažiuojantys.“ – rašo Laima Balkuvienė.

Komentarai (1)

  1. Kuka prieš 2 mėnesiai

    Tai klausimas ar 5milijonai ar 4.5 milijono kaip rašo.tai kur puse milijono dingsta...

Comments are closed.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...