Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje mokiniai sukūrė 5 verslo modelius miesto socialinėms problemoms spręsti

Penktadienį Alytaus forumo metu vyko socialinio verslo dirbtuves. Tai pirmos tokios dirbtuvės Alytuje, kurių metu mokiniai buvo skatinami vystyti unikalų – socialinio verslo – modelį. „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės, kurios organizavo dirbtuves, teigia, kad taip siekiama motyvuoti socialinio verslo dirbtuvių SPRINT dalyvius įgyvendinti savo verslo idėjas skirtas socialinėms problemoms Alytuje spręsti ir įtraukti jaunimą prisidėti prie teigiamų visuomenės pokyčių Alytaus regione.

IMG_3147Pirmoje dienos pusėje vyko socialinio verslo injekcija – trumpi pranešimai apie tai, kas yra socialinis verslas, kokie yra įkvepiantys pavyzdžiai pasaulyje bei kaip kurti savo verslą. Pranešimus skaitė „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės Neringa Stroputė ir Modesta Kairytė, Giedrė Rutkauskaitė dalinosi mintimis apie socialines inovacijas Hong Kong’e, o apie aktualiausias Alytaus socialines problemas pasakojo Alytaus savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

IMG_3152Vėliau moksleiviai susibūrę į grupes kūrė savo unikalų socialinio verslo modelį. Pirmąją vietą užėmę Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių grupė „Eko-so“ nusprendė, kad reikia integruoti senelius, kurie jaučiasi vieniši ir skurdžiai gyvena. Jie sugalvojo duoti tokiems seneliams sėklų, padėti jiems ūkininkauti, o paskui iš jų nupirkti ekologiškas daržoves ir pardavinėti jas savo parduotuvėje. Ir tai – ne vienintelė vertė, kurią jie sukurtų visuomenei: jie taip pat įdarbintų neįgaliuosius ir skatintų sveiką gyvenseną. Ši komanda buvo apdovanota „Swedbank“ įsteigtais prizais, taip pat jiems suteikta suteikiama „Swedbank“ atstovo Alytuje, Lino Plitnyko, mentorystės galimybė toliau vystant savo socialinio verslo modelį.

Antrosios vietos nugalėtojai, tos pačios mokyklos gimnazistės komanda „Ratu“, sprendė vaikų iš asocialių šeimų užimtumo problemą. Komandos narės teigė, kad „daugelis vaikų turi talentą, bet neturi pažinčių ir galimybių dalyvauti neformaliajame ugdyme. Mes profesionaliai organizuotume renginius, o vaikus įdarbintume pagal jų turimus gebėjimus. Jie ne tik užsidirbtų, bet ir gautų patirties ir plėstų savo pažinčių ratą. Gautą pelną investuotume į jų neformalųjį ugdymą. Siūlome naudą ne tik jiems, bet ir mūsų klientams, kuriems siūlytume suorganizuoti renginius, taigi nauda eitų ratu“. Antrosios vietos nugalėtojams suteikta galimybė susitikti su Alytaus miesto vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi aptarti savo socialinio verslo modelio vystymą. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių grupė pavadinimu „Hefaistas“ nusprendė išspręsti sumažinti didelį mirčių skaičių dėl neatsargaus elgesio su ugnimi asocialiose šeimose. Jie sugalvojo pardavinėti dūmų detektorius mokiems klientams ir dalis jų sumokėtos sumos apmokėtų dūmų detektorius asocialioms šeimoms.Socialinio verslo dirbtuvės SPRINT Alytus yra pirmosios tokio tipo dirbtuvės. „Kurk Lietuvai“ projektų vadovės gegužės mėnesį organizuos panašias dirbtuves Vilniuje.

Kitos naujienos

Jau ketvirtadienį 13val FM99 eteryje laida apie Merkinę ir iš jos kylantį pasaulį. Laidą veda istorikas, ...

Kviečiame sužinoti, kokie renginiai Alytuje vyks gegužės 7-12 dienomis!

Nuo gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro eksploa...

„Plevenu per gyvenimo pievą, Sutinku ir...