Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Atvežus atliekas į rūšiavimo centrą būtina turėti asmens dokumentą

Nuo gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro eksploatuojamuose rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse), Takniškių padalinyje, pakartotinio naudojimo centre „TikoTiks“.

Radijo stoties FM99 eteryje vyko pokalbis su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovu Linu Brazausku.

Kaip sakė Linas Brazauskas, reikalavimas tokius duomenis suvesti atliekų tvarkymo apskaitos žurnale yra numatytas Aplinkos ministro įsakymu patvirtintose Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklėse.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro objektuose iki šiol buvo taikoma suminė duomenų apskaita, o nuo šių metų gegužės 2 d. bus suvedami kiekvieno gyventojo duomenys ir atvežtų atliekų kiekis.
Tai padės vykdyti tikslesnę savivaldybėse susidarančių atliekų apskaitą, išvengti iš kitų regionų atvežamų atliekų tvarkymo ir dėl to patiriamų išlaidų.

+

Kiekvienas atliekas atvežęs asmuo turės pateikti jo tapatybę patvirtinantį asmens dokumentą, t.y. asmens tapatybės kortelę arba pasą, arba vairuotojo pažymėjimą, išduotą nuo 2005 m. lapkričio 1 d., arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje (leidimas nuolat gyventi), arba leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Asmens dokumento numeris, atliekas atvežusio asmens vardas, pavardė, savivaldybė, iš kurios atvežtos atliekos, atvežtų atliekų kiekis, kodas, pristatymo data bei kiti duomenys suvedami į gaminių pakuočių apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) ir naudojami atliekų tvarkymo apskaitai.

Įsigaliojus naujai tvarkai, gyventojams, atvežusiems padangas, nebereikės pildyti popierinių deklaracijų. Visos atliekos, išskyrus sunkiasvorių automobilių padangas, šienainio plėvelę ir automobilinį plastiką, rūšiavimo centruose, kaip ir iki šiol, priimamos nemokamai. Prašoma atliekas atvežančius gyventojus geranoriškai reaguoti į pasikeitimus, iš anksto paruošti asmens dokumentą ir pateikti jį rūšiavimo centro darbuotojui.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...