Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytiškiai aktyviausiai Lietuvoje rūšiuoja atliekas – „Žaliasis kanalas”

Alytaus apskritis vieni geriausių – ir rūšiuojame, ir mokame tą daryti! Alytaus regiono gyventojai ne tik aktyviausiai Lietuvoje rūšiuoja atliekas, bet taip pat gali pasigirti ir geriausiomis rūšiavimo žiniomis, – rodo pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas” atlikto tyrimo duomenys. Remiantis tyrimo duomenimis, Alytaus apskrityje rūšiuoja net 97 proc. respondentų (59 proc. visada, 38 proc. dažniausiai, 2 proc. tik retais atvejais, o 1 proc. – niekada).

Radijo stoties FM99 eteryje kalbėjomės apie gyventojų rūšiavimo įpročius bei atliktą tyrimą. Pokalbyje dalyvavo Žaliojo taško” Marketingo ir komunikacijos vadovė Asta Burbaitė bei Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas.

„Žaliojo taško“ komunikacijos ir marketingo vadovė Asta Burbaitė

Kaip teigia „Žaliojo taško“ komunikacijos ir marketingo vadovė Asta Burbaitė, pagrindiniai motyvai, skatinantys Alytaus apskrities gyventojus rūšiuoti, – rūšiavimo konteineriai šalia namų, aplinkosaugos tikslai bei ekologijos siekis ir didėjantys sąvartynų plotai. Taip pat nemažą dalį gyventojų rūšiuoti skatina artimųjų pavyzdys, perpildyti konteineriai bei nemokamas išrūšiuotų atliekų surinkimas.

Ji pristato, jog Alytaus apskrities gyventojai santykinai dažniau nei kitų apskričių gyventojai rūšiuoja įvairias atliekas. Dažniausiai rūšiuojamos atliekos yra stiklas, popierius ir plastikas. Stiklo tarą rūšiuoja 94 proc. (Lietuvos vidurkis – 90 proc.); popierines ir kartonines pakuotes – 93 proc. (90 proc.); plastikines ir polietileno pakuotes – 91 proc. (85 proc.); skardines, metalinius dangtelius – 75 proc. (62 proc.); visas produktų ir gaminių pakuotes – 59 proc. (44 proc.).

ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas

Tuo tarpu Martynas Krasauskas teigia, kad Alytaus regionas yra pažengęs su rūšiavimo priemonių infrastruktūra: „nuo praėjusių metų sausio mėnesio atsirado kokybiniai reikalavimai paslaugos tiekėjui. Tai davė geresnių rezultatų rūšiavimui. Mes matome teigiamus pokyčius, tikiuosi ir gyventojai tai pastebi”.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...