Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Alytaus apskrityje vyks karių savanoriu pratybos

Rugsėjo 20 – 24 d. Alytaus miesto savivaldybėje vyks pratybos ‚Tvirtas skydas 1“, kuriose Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai treniruosis planuoti ir vykdyti gynybos operacijas.

„Vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas 1“ yra rinktinės trejų metų karinio rengimo įvertinimas, puiki proga pasitikrinti tarpusavio sąveiką, bendrus veiksmus su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais, o kariams – treniruotis ir tobulinti įgūdžius ginant savo kraštą“,  – FM99 teigė Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas Mindaugas Jančiukas.

Pratybose bus vertinami KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės štabo ir pėstininkų kuopų skyrių įgūdžiai planuoti, vykdyti karines operacijas realioje vietovėje, realiu laiku bei vykdyti bendrų veiksmų koordinavimą ir sąveiką su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais. Numatytos vertinamosios lauko taktikos pratybos, kurios prasidės trečiadienį ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Pratybose dalyvaus daugiau nei 1000 karių.

Kariai treniruosis Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Vilkaviškio rajonų, Alytaus miesto, Druskininkų, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybių teritorijose. Anot kariuomenės, pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis bei sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus.

Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su savivaldybių institucijomis ir jų savininkais. Pratybų organizatoriai užtikrina, kad pratybų metu bus laikomasi gamtos apsaugos taisyklių, teritorija po pratybų bus sutvarkyta. Prašome gyventojų išlikti ramiais ir supratingais.

Daugiau informacijos rinktinės facebook paskyroje – https://www.facebook.com/KASP1R

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.